SON DAKİKA
Hava Durumu

KÜLTÜR VE SANAT DÜŞMANLARINA PRİM VERMEYİZ

Mersin’de kültürel ve sanatsal yapılara yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi. Kültür Parkı’nın estetik açıdan en güzel yapılarından biri olan pelikanlardan bazıları artık yok.

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2014 21:12
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2014 21:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
KÜLTÜR VE SANAT DÜŞMANLARINA PRİM VERMEYİZ
  Hizmet ve sanat düşmanı bazı kişi veya kişiler tarafından kentimizde özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet sınırları içinde yer alan kültürel ve sanatsal yapılara yönelik peş peşe yapılan saldırılar, kafalarda “bu iş organize bir eylem mi?” şüphesini doğurdu.
     Atatürk Parkı’ndaki mermer oturma guruplarının tahrip edilmesinin ardından, şimdi de Kültür Parkı’ndaki bazı sanatsal ve kültürel yapılar hedef alındı. Bunlardan en sonuncusu, Kültür Parkın en gözde eserlerinden olan pelikanlar oldu. Kültür Parkı’nda, havuz içindeki pelikanların manzarasının yerini, maalesef hizmet, sanat ve halk düşmanı bazı kişi ve kişilerin hain davranışları sonucu artık sadece yürek burkan bir görüntü aldı.
     Konuyla ilgili bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bu ülkenin toprağından beslenip, suyunu içen, sonra da vatandaşın hizmetine sunulan durak, bank, otobüs gibi hizmet unsurlarını tahrip etmek, yakıp yıkmak, düpedüz halk düşmanlığı, vatan hainliğidir. Kamu mallarını tahrip etmek, devleti zarara uğratmak, vatandaşın huzurunu bozmak ülkenin bugününe, ancak kültürel ve sanatsal yapılara yönelik saldırılar ise ülkenin yarınına yönelik bir ihanettir. Çünkü kültür ve sanat bir milletin yarınlarına devredeceği temel mirasıdır.” dedi. 
     Başkan Kocamaz açıklamasının devamında, “Kentimizde özellikle Büyükşehir Belediyesi hizmet sınırları içerisindeki bazı kültürel ve sanatsal yapılara yönelik saldırılar hepimizi üzmektedir. Ancak, vatandaşımızın yaşam kalitesini artırmak amacıyla sunduğumuz hizmetlerden rahatsız olan bazı vatan hainlerinin bu tür girişimleri, bizi asla vatandaşımıza olan hizmet aşkımızdan alıkoyamaz.” dedi.
     Devletin sunduğu hizmetlere sahip çıkmak ve korumanın, öncelikle vatandaşlık görevi olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz,“Çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak, öncelikle yaşadığımız kente ve ülkeye sahip çıkmakla mümkündür. Çevremizde kamu mallarına zarar vermek gibi sorumsuz davranış gösterenlere karşı gerekli duyarlılığı gösterip durumu en yakın zabıta veya polis ekiplerine bildirerek üzerimize düşen yurttaşlık görevini yerine getirmemiz gerekmektedir.” dedi.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.