SON DAKİKA
Hava Durumu

MECLİS TOPLANTISINA DAMGA VURAN DİYALOG

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısının birinci birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis’te Mersin’e dair pek çok önemli konu gündeme geldi. Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde yer alan toplumsal cinsiyet eşitliği, İmam Hatip Lisesi konusu, personel ve işçi çıkarma iddiaları, yeni logo, su fiyatlarında yapılan değişiklik, yakıt alımları ve borçlanma gibi gündemi ilgilend

Haber Giriş Tarihi: 10.12.2019 15:49
Haber Güncellenme Tarihi: 10.12.2019 15:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
MECLİS TOPLANTISINA DAMGA VURAN DİYALOG
 AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ MEVLÜT EKMEKÇİ’NİN SORUSU:

AK Parti grubu olarak Mersin kamuoyunda suya yapılan zam konusunda çok büyük tepkiler oldu. MESKİ Genel Kurulunun olağanüstü toplanarak, suya yapılan zam ile ilgili konunun tekrar görüşülmesini talep ediyoruz.
 

YANIT: MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER, MESKİ’YE %10 ZAMIN ARTAN MALİYETLERDEN DOLAYI YAPILDIĞINI SÖYLEDİ.
 

AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ MEVLÜT EKMEKÇİ’NİN SORUSU:

Yakıt alımları ile ilgili meclisimizi halen bilgilendirmediniz. Yapılan ihale kesinleşmiş midir? Bu konuda tarafınızdan mecliste bahsettiğiniz %22 kırım ile ilgili kesin rakam nedir? Size bu konuda yanlış bilgi ileten bürokratımız varımdır? Varsa bunlar ile ilgili herhangi bir işlem yaptınız mı?
 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER’İN YANITI:

Polemiğe sebebiyet vermemek için ihaleyi iptal ettik.
 

AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ MEVLÜT EKMEKÇİ’NİN SORUSU:
 

AK Parti grubu olarak mecliste borçlanma konusunda desteğimizi verdik. Bu desteği verirken önceliğimiz Mersin esnafına olan borçların ödenmesi düşüncesiydi. Borçlanma yetkinizi kullandıysanız ne kadar borçlanma yaptınız ve bu borçlanmadan Mersin esnafına ne ödediniz? Meclisimizi ve Kamuoyunu bilgilendirmenizi talep ediyoruz.
 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER, 67 MİLYON LİRA BORÇLANILDIĞINI VE BUNUN NEREYE HARCADIKLARINI ANLATTI:

Büyükşehir'in SGK'ya 40 milyon lira borcu var. Bizim 14 milyon lira gelir vergisi borcumuz birikmiş. 20 milyon lirası SGK'ya, 7 milyon lirası maliyeye olmak üzere 27 milyon lirasını oraya ödedim. Kalan 40 milyon lirayı da alacağını bekleyen firmalara ve esnafa ödedik.

AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ MEVLÜT EKMEKÇİ’NİN SORUSU:

Son günlerde Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ çalışanlarından işten çıkartılanlar ile ilgili gelen tepkileri paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar hiç tutanak görmemiş, ekmeğinin peşinde olan çalışanlarımızın performans düşüklüğü şeklinde3-4 tutanak ile çıkartılmalarına karşı olduğumuzu ve bu yanlışlıklardan dönülmesini AK Parti grubu olarak talep ediyoruz.Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, iç mekanGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan
 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER’İN YANITI:
 

Toplam 110 MESKİ'den, yaklaşık 90 civarında da Büyükşehir'den olmak üzere yaklaşık 200 personelle yollarımızı ayırdık. Bir art niyet olsa, siyasi ideolojisinden dolayı insanları belediyeden temizleme gibi bir girişim, bir kıyım olsa ben bin-bin 500 elemanın işine birden bire son verirdim. Birçok personel çalışıyor görünüyor. Biz tespitler yaparak 10 süzgeçten geçiriyoruz. Biz yaptık oldu bittiye getirmek istemiyoruz. Ben MESKİ'den şu ana kadar 149 personelle yollarımı ayırmışım performans nedeniyle. 9 ay geçti. Ben bir çırpıda çıkarabilirdim yönetime gelir gelmez. 171 disiplin, bunun yaklaşık 90'ı son 6 ay giren, geri kalan 81'i performans gerekçesiyle Büyükşehirden çıkan eleman. Bende 10 bin insan çalışıyor. Diğerlerini ben mi aldım işe? Tekrar tekrar getirip önümüze koymayın

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.