SON DAKİKA
Hava Durumu

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ŞOK İDDEA

Mersin MHP’li Büyükşehir Belediyesi yeni bir olayla çalkalanıyor. Personelin gizli bilgileri bilmedikleri bir isme servis edilmiş.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2017 15:33
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2017 15:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ŞOK İDDEA
 Mersin MHP’li Büyükşehir Belediyesinde geçtiğimiz günlerde bir olay gerçekleşir. FETÖ/PDY dosyası ile gündeme oturan ve yargılaması Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi 2016/22 nolu dosyada devam eden Belediye çalışanlarının çoğunu kapsayan olaydan sonra şimdi yeni bir olay gündeme düştü.

7.3.2017 günü birisi insan Kaynaklarını telefon ile arayarak, kendisini polis olarak tanıtarak, Bylock araştırması için Belediyenin tüm çalışanlarının isim, soy isim, Tc numaraları ve kullandıkları telefonları ister. Bunun üzerine hiç düşünülmeden, hiçbir resmi yazı aranmadan, belediyede kadrolu olan işçiler ile memurların toplamda 2800 yakın kişinin bilgileri vatsap aracılğı ile arayan o numaraya gönderilir. Bir süre sonra gönderende, göndertende durur düşünür ve endişelenir. Bu kez kendince araştırmaya girer. Emniyette tanıdığı polisten yardım ister. Orayı burayı arar. Arayan numaranın sahte biri olduğu polis olmadığı, polisin böyle bir talebi olmadığını, kaydın urfa Suruç’tan çıktığını anlayınca ne yapacaklarını şaşırırlar. Bir iki gün şaşkınlıkları gitmez ve ardından 10.3.2017 günü insan Kaynakları Daire Başkanı imzası ile olayı anlatan ve tedbir alınmasını isteyen bir iç yazışma Hukuk işlerine yazılır. Derken konu adliyeye de intikal ettirilir.

Burada şu soruları sormak lazım: Devlet işi bu kadar ciddiyetsiz yürütülür mü? Resmi yazı gelmeden, önünüze bir evrak gelmeden bu bilgi ve belgeler tanımadığınız ve bilmediğiniz birine nasıl gönderilir? Hadi gönderiyorsunuz, Devlette Vatsap üzerinden gönderme usulü var mı? 657 sayılı Kanunun neresinde bu var? Belediye kanununun ve diğer yasal mevzuatın neresinde bu var? Karşınızdakiler TERÖR örgütü ise, yâda çıkar amaçlı organize bir örgüt ise ne olacak? Bu personelin hayatını, malını, canını tehlikeye atmış olmuyor musunuz? Bu işin sorumlusu sadece onu vatsaptan atan memur mu? Ona emir verenin, talimat verenin hiç mi kusuru kabahati yok?! Allah’tan, bize gelen bilgiler arasında şu da bulunuyor. Taşeron çalışanlarının bilgileri hazırda değil imiş, o yüzden gönderilmemiş. O da gitse 6000 kişinin bilgisini almış olacak karşı taraf.

Diğer taraftan Belediye kendi iç soruşturmasını açmış bu işte sorumluluğu olanları tespite çalışıyor. Daha yeni ifadeler alınmış. Oysa bu önemli bilgileri hiç düşünmeden servis eden servisine yardım eden, emri veren, telefon ile görüşen kim varsa hepsinin o görevlerden derhal alınması gerekmez mi?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.