SON DAKİKA
Hava Durumu

MERSİN İŞ İNSANLARI (MERİAD) KURULDU

Mersin İş İnsanları Derneği (MERİAD) Mersin'de yeni bir misyon ve vizyonla kuruldu. Neslihan Baysal başkanlığındaki derneğin basınla buluşması gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 28.09.2017 09:49
Haber Güncellenme Tarihi: 28.09.2017 09:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
MERSİN İŞ İNSANLARI (MERİAD) KURULDU
Mersin Divan Otel'de gerçekleşen basın toplantısında yaptığı konuşmada Başkan Neslihan Baysal, Mersin İş İnsanları Derneği'nin yerel ve evrensel değerlere sahip azim ve kararlılıkla bütün insanlığa hizmet eden dürüst, dinamik ve çalışkan, girişimci, gelişime açık, geleceğin dünyasında söz sahibi olan iş adamları kuşağı oluşturmakta olduklarını ifade ederek, "Derneğimiz Mersin'in ekonomik, sosyal, kültürel, alanlarında aktif olarak çalışmak, bu alanların sorunlarında rol alaeak, Mersin'i daha ileri bir seviyeye taşıma duygu ve düşüncesi ile hareket etmektedir.
Bünyesindeki iş adamları arasında birikim, bilgi ve fikir paylaşımına öncülük ederek işbirliği fırsatları oluşturmak, üyelerinin daha ileri iktisadi ve sosyal seviyelere ulaşmaları için gerekli çalışmalar yürütmek, çeşitli sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları, kamuoyu önderleri ile ilişkiler geliştirerek üyelerinin bu kuruluşlarda güçlü temsil ilişkileri içerisinde olmalarına rehberlik etmek, iş dünyasının sorunlarını tesbit edip, giderilmesi yönünde çalışmalar yapmak, yerel bölgesel ve ulusal konularda projeler hazırlayıp üyelerle ve ilgili kurumlarla paylaşmak ve bu projelerin gerçekleşmesinde rol oynamaktır."dedi.

Konuşmanın ardından yönetim kurulu üyeleri kendilerini tanıttılar ve toplantı soru cevap bölümüne geçildi. Sorulan bir soru üzerine başkan Neslihan Baysal, " Sıradan bir sivil toplum kuruluşu olarak hareket etmek istemiyoruz. Bizim misyonumuz ve vizyonumuz diğer sivil toplum kuruluşlarından farklı olacak. Amacımız Mersin"e bir patron okulu olarak hizmet etmek. Dünyaya açılmayı hedefliyoruz. Bu konuda da ilk adımı bu dernekle attık.Tamamen ticari maksatlı bir dernek oluşturduk. İktisadi teşebbüs olarak, birlik içerisinde toplu bir ticari girişim grubu hedefledik. "şeklinde konuştu.
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Mersin İş İnsanları Derneği (MERİAD) Yönetim Kurulu şu isimlerden oluyor:Neslihan Baysal- Başkan/AB ilişkilerinden sorumlu
Taner Işıkbay- Başkan Vekili/Siyasi işlerden sorumlu
Koray Aysel- Genel Sekreter
Hakan Özcan- Sayman/Dış ilişkilerden sorumlu
Mehmet Onur Özdere- üye işlemlerinden sorumlu
Ersin Toker- İş geliştirmeden sorumlu
H. Ali Çağlayan- Yönetim Kurulu Üyesi
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.