SON DAKİKA
Hava Durumu

MERSİN'Lİ BOZLURTLARDAN HEYKEL TEPKİSİ

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yapılan heykel ile ilgili Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, il binası önünde basın açıklamasında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 18.08.2014 19:57
Haber Güncellenme Tarihi: 18.08.2014 19:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
MERSİN'Lİ BOZLURTLARDAN HEYKEL TEPKİSİ
 Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüsnü Doğan’ın şehir dışında olmanı nedeniyle, Taşra Teşkilatlarından sorumlu Başkan Yardımcısı Gökhan Demir yaptı. Milli iradeyi sadece oydan ibaret gördüğü iddiasında bulunduğu hükümeti eleştiren Demir, açılım sürecine her geçen gün yeni bir halka eklendiğini söyledi. Demir, “ Yaşanan gelişmeler karşısında sözde hükümet üç maymun misali bir tavır takınmaktadır. Bu tavır bölücüleri cesaretlendirmekte, asla kabul edemeyeceğimiz isteklerin hiçbir engelle karşılanmaksızın hayata geçmesiyle sonuçlanmaktadır. İhanet zincirinin son halkası ise Diyarbakır’da açılan terörist mezarlığına vatan haini bir insanın, heykelinin dikilmesi olmuştur.”dedi. 
TÜRK MİLLETİ VE DEVLETİ HİÇ BU KADAR
ACİZ BİR DURUMA DÜŞÜRÜLMEMİŞTİR
Türk Milletinin hiçbir zaman aciz duruma düşürülmediğini söyleyen Demir, hizmet edenleri eleştirdi ve Amerika ile İsrail payandalığı için yarışa girdikleri iddiasında bulundu. Demir, Türk tarihi bugüne kadar koltuklarını korumak uğruna iradelerini dış güçlere teslim etmiş, milletinin değil hamilerinin emrine amade olmuş pek çok yönetici görmüştür. Ancak hiçbir dönemde ihanet bu kadar açığa çıkmamış, Türk Milleti ve Devleti hiç bu kadar aciz bir duruma düşürülmemiştir. Bugün geldiğimiz noktada milletimize hizmetle yetkilendirilenler Amerika ve İsrail’in payandalığı için yarışa girmişlerdir.”dedi.
HEYKELİN KALDIRILMASI TALİMATI VERİLECEK Mİ?
Heykelin kaldırılıp kaldırılmayacağınıda  merak eden Demir, Kars’taki ‘ucube” denilen heykeli örnek gösterdi. Demir, “ Karsta’ki İnsanlık Anıtı için “Ucube” ve “bir garip şey” nitelendirmesi yaparak “Kars’taki ucube heykeller kaldırılmalıdır” talimatı veren Başbakan, acaba bu heykeli neye benzetecek ve kaldırılması yönünde ne zaman talimat verecektir?”dedi.
ÜLKÜCÜ HAREKET UMUT IŞIĞI OLMUŞ,
 KARANLIK TÜNELİ AYDINLATMIŞTIR
Diyarbakır’a Uzun Hasan’ın heykelinin dikilmesini de öneren Taşra Teşkilatlarından sorumlu Başkan Yardımcısı Gökhan Demir, bölücü ve ayrıştırıcı siyasete dik duruş gösteren yegane yapının Ülkücü Hareket olduğunu söyledi. Demir, “ Ülkücü Hareket Türkiye ve Türk Milleti’nin dara düştüğü, çıkmaza itilmeye çalışıldığı her dönemde umut ışığı olmuş, karanlık tüneli aydınlatmıştır. Siyasi tabloya bakacak olursak bölücü ve ayrıştırıcı siyasete bu ihanet sarmalına kayıtsız şartsız dik duruş gösteren yegane yapı da Ülkücü Harekettir. Yaşanan bu rezilliği hiçbir vatandaşımızın sindiremeyeceğine inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte tarihi sorumluluğumuzu yerine getirmek adına herkesi üzerine düşen görevi yapmaya ve ihanete dur demeye çağırıyoruz. Ülkemizin yarınları için kaybedecek bir saniyemizin dahi olmadığını düşünüyor; milli, müreffeh ve büyük Türkiye’yi yeniden inşa etmek adına herkesi kutlu sancağımız altında toplanmaya davet ediyoruz.”dedi. 
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.