SON DAKİKA
Hava Durumu

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan Göreve Başlama Mesajı Yayımladı

12.05.2022 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Mersin Valisi olarak atanan Ali Hamza Pehlivan göreve başlama mesajında Merhaba Mersin diyerek evrensel dili kullandı. Vali Pehlivan sözlerinde şu ifadelere yer verdi

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2022 10:21
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2022 10:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
Mersin Valisi  Ali Hamza Pehlivan  Göreve Başlama Mesajı Yayımladı

12.05.2022 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Mersin Valisi olarak atanmış olduğum görevime başlamış bulunmaktayım. Öncelikle, tensipleriyle bu güzel şehre hizmet etme görevini şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı sunuyorum.

İki yıl ziyadesiyle güzel duygular içinde görev yaptığım kadim şehir, Şehr-i Nuh Şırnak’tan, bolluk ve bereket diyarı, Türkiye’mizin ekonomisi için en önemli ve öncü şehirlerinden; ticaretin, turizmin, tarımın merkezi Mersin İlimize hizmet edecek olmanın onuru ve yüklenmiş olduğumuz sorumlulukların bilinciyle milli ve manevi değerlerimiz, devletimiz ve milletimizden aldığımız güçle, bütün kurumlarımız ve mesai arkadaşlarımızla birlikte üstün bir gayretle çalışacağız.

Mersin için hep birlikte düşünecek, geleceği hep birlikte düşleyecek, İlimizin pek çok alanda artarak devam eden gelişim sürecine katkı sağlamak maksadıyla kamu hizmetleri çıtasını daha da yukarılara taşımak için çaba sarf edeceğiz.

Özveri ve samimiyetle yürüyeceğimiz bu yolda şehir olarak güvenliğimizi, huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmek ve daim kalmak adına vatandaşlarımıza kurumlarımızın ve gönüllerimizin kapısını, bu bağlamda istişare kanallarını açık tutarak Mersin İlimiz için en doğrusunu yapma çabası içinde olacağız.

Vatandaşlarımızın derdini kendi derdimiz, sevincini kendi sevincimiz bilerek, insanımızın hizmet ihtiyacı ne ise ve neredeyse kamu kurum ve kuruluşlarımızla orada bulunacak; kanunlar, kurallar ve iyi yönetim ilkeleri çerçevesinde kolaylaştıran, mütebessim, nezaketli aynı zamanda ciddi ve disiplinli bir anlayışla gerekli iş ve işlemlerin yerine getirilmesini sağlayacağız.

Tarihte pek çok uygarlık için önemli bir yerleşim merkezi olma özelliği taşıyan Mersin İlimiz, limanı, serbest bölgesi, tarımı, ticareti ve sanayisi ile gelişim sürecini hızla sürdürmekte; çok sayıda antik ören yerleri, denizi, narenciye bahçeleri, yeşil doğası ve kültürel etkinlikleriyle birlikte turizm potansiyeli ön plana çıkmaktadır.

Ülkemizin diğer yerleşim birimlerinde olduğu gibi elbette ki Mersin İlimizin de kendine has pek çok özellik ve güzelliklerinin yanında muhtelif sorun, ihtiyaç ve hizmet beklentileri mevcuttur. Odağında insan olan proje ve yatırımların önemine binaen potansiyellerimizi değerlendirip geliştirebilmek, sorunlara sürdürülebilir çözümler üretebilmek adına bugüne kadar ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sayısız yatırımı gerçekleştirmiş olan başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere bütün Bakanlıklarımız ve ilgili devlet kurumlarımızın desteği, koordinasyon ve işbirliği ile devam eden yatırımları tamamlamak, yeni projeler geliştirerek hayata geçirmek için gayret sarf edeceğiz. Mersin’de yaşayan şehit aileleri ve gazilerimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin, yaşlılarımızın, yetimlerimizin, engellilerimizin, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olacak şefkati ve merhameti hep birlikte çoğaltacağız.

Toplumumuzun her kesiminin, Mersinli değerli hemşerilerimizin üretken çaba, yapıcı fikir ve projelerini, görüş ve önerilerini paylaşıp İlimizin geleceği için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inanıyorum. Bu uğurda katkı ve katılım sağlayacak olan bütün kişi, kurum ve kuruluşlara şimdiden teşekkür ediyor, çalışmalarda üstün başarılar temenni ediyorum. Bu vesileyle yüreği Mersin için çarpan saygıdeğer hemşerilerimizi en iyi dileklerimle selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                         

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.