SON DAKİKA
Hava Durumu

MÜSİAD EĞİTİMDE 5. BAŞARI ÖDÜLLERİ

MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer, ‘Mazlum kardeşlerimizin sessiz çığlıklarını yüreğimizde hissediyoruz’ dedi.

Haber Giriş Tarihi: 06.06.2018 16:28
Haber Güncellenme Tarihi: 06.06.2018 16:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
MÜSİAD EĞİTİMDE 5. BAŞARI ÖDÜLLERİ
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şubesi tarafından Akdeniz İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen geleneksek iftar yemeği ve 5. Eğitimde Başarı Ödül Töreni Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Genç MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Metin Tümen, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı Hamit İzol STK temsilcileri, iş insanları ve yaklaşık 3 bin 500 vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.
 

‘MÜSİAD PAYLAŞMAYI KENDİNE GÖREV EDİNEN BİR YAPIDIR’ 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin insanlık açısından önemli olduğunu belirterek,‘28 yıl önce bir avuç vicdan sahibi Anadolu sermayedarının kurduğu MUSİAD, bugün Türkiye’de 86 şubesi ve dünyada 74 ülke 198 irtibat noktasıyla dünyanın önde gelen STK’larından ve sermaye örgütlerinden bir tanesidir. MÜSİAD olarak sadece iş dünyasının değil, yurt içinde ve yurt dışında milyonlarca insanın gönüllerine dokunabilmenin gururunu yaşıyoruz. Her fırsatta dile getiriyoruz; biz, fikirlerimizi de kazancımızı da paylaşmayı kendimize görev edinen bir yapıyız. Dünyanın bir ucunda, bir yetim aç uyuyorsa, onun acısını yüreğimizde duyuyoruz. Bizler, yeni nesiller değerlerimizi, paylaşmanın huzurunu, muhabbetin kıymetini unutmasın diye her zaman çaba gösterdik’ dedi. 

YILDIZGÖRER: TABAĞIMIZI ÜÇE BÖLDÜK 

Başkan Yıldızgörer, ‘Bu çabamızın bir göstergesi olarak geçen yıl Genel Merkezimiz tarafından başlatılan ve bu yıl bizim ve diğer şubelerimizin uyguladığı ecdad mirası bir kültürü, zimem defteri uygulamasını tekrar ayağa kaldırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu hususta ilk adımı atan Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan beye ve tüm MÜSİAD ailesine teşekkür ediyoruz. MÜSİAD olarak çağrımızdır, dileğimizdir; sofralarımızda, öğünlerimizde Arakan’a, Afrin’e Afrika’ya da yer açalım. Bu konuya dikkat çekmek amacıyla, bugün ki iftar soframızda tabaklarımızı üçe böldük. Tabağımızın sadece bir bölümünü, bereketini Rabbimizden umarak, bugün burada sizlerle paylaşıyoruz.  Tabağımızın boş gördüğünüz diğer iki bölümü ise, mazlum coğrafyadaki kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Bu kutlu günleri vesile bilerek, onların acılarını hissetmeye, bir nebze de olsa, onların sessiz çığlıklarını duymaya çalışıyoruz’ dedi.

 ‘GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ’

MÜSİAD’ın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Eğitimde Başarı Ödülleri ile ilgili de konuşan Yıldızgörer, ‘Bugünün bir başka önemi daha var. Bugün geleneksel hale getirdiğimiz Eğitimde Başarı Ödül Törenimizin 5’incisini düzenliyoruz. Bugün geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi motive etmenin,  onların sevinçlerini yüreğimizde hissetmenin gurunu yaşıyoruz. Gençlerimizin kendilerini geliştirmeleri için bugüne kadar hep destek olduk, bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Bugün 88 tane okul birincisi kardeşimize ödüllerini vereceğiz’ dedi. 

‘BU MİLLET İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMAKTAN KORKMAYACAĞIZ’ 

Mersin’e yaptıkları projeler ve sağladıkları istihdam için Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a teşekkür eden MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Serdar Yıldızgörer, ülke ve millet için ellerinden geleni yapmaktan kaçınmayacaklarını belirterek, ‘Mersin’in gelişmesi için çabalarını ve gayretini takdirle karşıladığımız sayın Bakanımız Lüfti Elvan’a MÜSİAD ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sayın Bakanım; bugün Mersin’de yaptığınız projeler çok değerli elbette fakat bunun kıymetini Kazanlı Sahil Bandı projesi bittikten sonra, Organize Sanayi Bölgeleri bittikten sonra tabi ki daha iyi anlayacağız. ‘Ulaşımda Marka Şehir: Mersin’ diyerek çıktığımız yolda, gönülleri birleştirmek için böldüğünüz yolları, tünelleri, viyadükleri ve en önemlisi tüm dünyayı Mersin’e bağlayacak yeni bölgesel havalimanını bizlere kazandırdınız. Bunlar ve daha niceleri için sizlere bir kez daha teşekkür ediyoruz. 

Değerli misafirler; Hepinizin malumudur ki, erken seçim kararıyla hareketli bir dönem yaşıyoruz. Bu kararı MÜSİAD olarak olumlu karşıladığımızı daha önce defalarca dile getirmiştik. İş dünyasının fertleri olarak, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli temel taşı güçlü iktidardır. Bugün ülkemizde güçlü iktidar istemeyenlerin ekonomik saldırılarına maruz kalıyoruz. Fakat şunu iyi bilmeliler; biz iş dünyasının neferleri olarak, ne kadar üstümüze gelirlerse gelsinler, bu ülke için, bu millet için elimizden geleni yapmaktan korkmayacağız. Şunu çok iyi biliyoruz ki istikrar ancak güçlü bir iktidar ile olabilir.

 Bizleri bugün bu sofrada bir araya getiren Rabbime tekrar tekrar şükrediyorum. Birliğimize, dirliğimize, vesile olan bu muhabbet ortamını her zaman tesis etmeye gayret göstereceğiz’ ifadelerini kullandı. 

MÜSİAD’ın toplumlar arası birleştirici bir güce sahip olduğunu belirten MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay ise, ‘Öncelikle binleri bir araya getiren MÜSİAD Mersin Şube Başkanımıza ve ekibine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. MÜSİAD ailesi dünyanın dört bir yanında birleştirici bir güç olmuştur. Bugün bunun örneğini yaşıyoruz. Paylaşmak ve insanlığa değer vermek herkesin asli görevi olmalıdır. Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’ın teşrifleri ile gerçekleştirdiğimiz bu iftar yemeğinde yapılan ibadetlerin kabul görmesi dileği ile herkese saygı ve selamlarımı sunarım’ dedi 

Program okullarında birinci olan 88 öğrenciye altın hediye edilmesi ile son buldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.