SON DAKİKA
Hava Durumu

NÜKLEER SANTRALE KARŞIYIZ!

MHP Akdeniz İlçe Başkan Yardımcısı Akgün Lülü, Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesinin 1/100 bin ölçekli plana işaretlenmesinin ne Milliyetçi Hareket Partisi ile ne de Başkan Burhanettin Kocamaz ile direk olarak bir ilgisinin olmadığını belirterek, “Bu karar Mersin Büyükşehir Belediyesi yetki sınırları dışındadır” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 11.10.2016 15:05
Haber Güncellenme Tarihi: 11.10.2016 15:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
NÜKLEER SANTRALE KARŞIYIZ!
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akdeniz İlçe Başkan Yardımcısı Akgün Lülü, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy çokluğu ile kabul edilen Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesinin 1/100 bin ölçekli plana işaretlenmesinin ne partisi ile ne de  Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile direk olarak ilgisinin olmadığını söyledi. Nükleer Santralin kurulması ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin doğrudan hiçbir yetkisinin olmadığını da söyleyen MHP’li Lülü, “Bu tür yetkilikler Bakanlıklardadır. Ayrıca Bu karar 2013 Yılında Hükümet Tarafından alınmıştır. Yani Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yetki sınırları dışındadır. Aksine Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz Nükleer Santral ile ilgili ÇED Raporu Davası açmıştır ve sonuçlanması beklenmektedir” dedi.
 
KONUYU SAPTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ve MHP’nin Nükleer Santrale karşı olduğunu da sözlerine ekleyen MHP’li Lülü, “Nükleer santral ile ilgili bazı kesimler konuyu saptırıp, sanki Nükleer Santrali Büyükşehir’in kabul ettiği ile ilgili vatandaş yanlış yönlendirilmekte. Şunun çok iyi bilinmesi lazım. Nükleer Santralin yeri, işlevi ve onaylanması konusunda belediyemizin hiçbir alakası yoktur. Konuyu saptırıp vatandaşı yanlış yönlendirenler de amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaktır” şeklinde konuştu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.