SON DAKİKA
Hava Durumu

OTOGAR YAZIANELERİ İHALESİ İPTAL

Mersin'de 30 Ağustos'ta hizmete açılacağı duyurulan yeni otogardaki yazıhane ve dükkanların kiraya verilme ihalesi, Mersin 2'nci İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararı üzerine iptal edildi.

Haber Giriş Tarihi: 13.08.2014 17:39
Haber Güncellenme Tarihi: 13.08.2014 17:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
OTOGAR YAZIANELERİ İHALESİ İPTAL
FERDA BİLGİN-Merkez Toroslar İlçesi'ne yapılan otogardaki yazıhanelerin kiraya verilmesi için bugün Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda ihale yapılacaktı. İlgililer son hazırlıklarını yaparken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, ihalenin iptal edildiğini duyurdu. Tunçsu, ihalenin iptal edilmesinin gerekçesini şu sözlerle açıkladı:

"Encümenin gündeminde olan yeni otogardaki 79 adet yazıhane ve dükkanların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu gereğince kiralama ihalesiyle ilgili Mersin 2'nci İdare Mahkemesi'nin 2014/1230 sayılı ve 2014/1235 esas sayılı dosyası ile, 2886 sayılı Kanun, 17'nci maddesi 1'inci fıkrası uyarınca yürütmeyi durdurma kararı verilmiştir. Yürütmeyi durdurma kararı encümenimiz tarafından incelenmiş olup, yapılacak olan iş ve işlemlerin ileride telafisi mümkün olmayan sonuçlara sebebiyet vermemek, otogarda faaliyet gösterecek firmaların önümüzdeki dönemdeki faaliyetlerine zarar vermemek, kamunun olası bir zararını önlemek amacıyla oy birliği ile iptal etmiş bulunuyoruz. İhaleye iştirak etmiş olan vatandaşlarımız teminatlarını alabilir. Yapacağımız yeni çalışma ile hizmete girecek otogardaki işyerlerinin ihale sistemi, usulü, zamanı, teknik şartları encümenimiz tarafından yapılarak, duyurulacaktır."

OTOGAR ESNAFI EYLEM YAPMIŞTI

Daha önce otogar esnafı, 16 yazıhane için 3 bin TL+KDV olmak üzere yıllık 42 bin 480 TL, 24 yazıhane için ise 5 bin TL+KDV olmak üzere yıllık 70 bin 80 TL olan kira bedellerini yüksek bulduğu için istenen ücretleri protesto etmiş, merkez Akdeniz İlçesi'ndeki mevcut otogarda eylem yapmıştı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.