SON DAKİKA
Hava Durumu

ÖZDOĞRU " YENİ SİSTEMDE EKONOMİ BÜYÜYECEK "

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Mersin İl Başkanı İbrahim ÖZDOĞRU “Seçilmiş Cumhurbaşkanının koordinasyonuyla ekonomi politikalarımızın tek bir noktadan, hızlı ve doğrudan yönetilmesini beklemekteyiz. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte Türkiye ekonomisininde her yıl yüzde 7'nin üzerinde büyüyeceğini öngörüyoruz.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.04.2017 16:36
Haber Güncellenme Tarihi: 10.04.2017 16:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
ÖZDOĞRU " YENİ SİSTEMDE EKONOMİ BÜYÜYECEK "
ÖZDOĞRU yaptığı açıklamada, ekonomide özellikle olası koalisyon dönemlerindeki çok başlılığın iş dünyasının en çok kaçındığı konu olduğunu, seçilmiş cumhurbaşkanının koordinasyonuyla ekonomi politikalarının tek bir noktadan, hızlı ve doğrudan yönetilmesini beklediklerini aktardı.

ÖZDOĞRU, “Tüm bu getirileri büyümeye endekslediğimizde, Türkiye'nin kişi başı milli gelirde 20 bin dolar ligindeki ülke haline gelene kadar yıllık yüzde 7'nin üzerinde büyümesi kaçınılmazdır” diye konuştu.

ASKON Mersin İl Başkanı ÖZDOĞRU, 2001 krizinden bu yana Türkiye ekonomisi her yıl %4,7 büyüme kaydetmiştir. Ekonomimiz bu performansı, özellikle, son 9 yıldır tüm dünyada hakim olan diğer bir deyişle, 2008’de bu yana yaşanan küresel kriz ve durgunluk ortamında göstermiştir. Bugün gelinen noktada kişi başına düşen milli gelir 11 bin doları aşmış durumdadır. Toplam milli gelirimiz ise 860 milyar dolardır. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak, milletimizin oylamasından geçtiği takdirde gelecek Cumhurbaşkanlığı sisteminin (Başkanlık Sistemi) ekonomimize ciddi bir ivme katacağı kanaatindeyiz. Yeni sistemi “ İleri Demokrasi, Etkin İcra” olarak tanımlıyoruz.

Türkiye’de yeni anayasanın oluşması ile birlikte demokrasimizin gelişeceğine ve icranın hız kazanacağına inanmaktayız, beklentimiz bu yöndedir. Nisan Ayındaki referandumda milletimiz onayladığı takdirde 2019 yılında tam anlamıyla çalışmaya başlayacak yeni sistem, ilk günden etkilerini gösterecektir. Önümüzdeki süreçte, kamudaki ve özel sektördeki FETÖ unsurlarının temizlenmesiyle birlikte OHAL kalkacaktır. Türkiye bu süre zarfında hain darbe girişiminin ekonomik etkilerinden sıyrılarak tekrar büyümeye başlayacaktır.

Ayrıca Suriye meselesindeki belirsizliklerin ortadan kalkmasını beklediğimiz döneme girmekteyiz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.