SON DAKİKA
Hava Durumu

PAKET GÜVENİ ARTTIRACAK PİYASAYI RAHATLATACAK

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Mersin Şube Başkanı İbrahim ÖZDOĞRU, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamış olduğu EKK’da alınan kararlara ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 09.12.2016 13:14
Haber Güncellenme Tarihi: 09.12.2016 13:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
PAKET GÜVENİ ARTTIRACAK PİYASAYI RAHATLATACAK
 ASKON Mersin Şube Başkanı İbrahim  ÖZDOĞRU ; Yeni kararlarda hükümetin yatırımcıyı desteklemesinin ön plana çıktığını gördüklerini belirtirken , bunun son derece yerinde ve önemli bir karar olduğunu söyledi. 
Özdoğru ; “Hükümetin yeni kararının yatırımcıyı desteklemek şeklinde ön plana çıkması son derece doğru bir karardır. Zira yatırımcı uzun zamandır ciddi sıkıntı içinde işlerini yürütmek zorunda kalmaktadır. Yüksek düzeyli bir rekabet sıkıntısı, kayıt dışılıkla mücadele ve çevresel şartların giderek olumsuz hale dönmesi yatırımcı için oldukça zor zamanların yaşamasına sebep oldu. Ayrıca son dönemlerde devreye giren bir kısım mevzuatların ve alışılmış bazı yargı usullerinin de işvereni yorduğu bir gerçektir. 
 
Görüldüğü gibi yatırımcı vaz geçerse her şey duruyor. Cazibesini yitirirse, istihdam olmuyor, ithalat patlıyor ve ülke sanayiden uzaklaşıyor. Onun yerine ikame edilecek başka bir kalkınma düzeni olmuyor.

Meselenin bu tarafı son derece önemlidir. Bu konuya daha fazla eğilmeyi dahi hak edecek kadar önemli bir yöndür. 
Firmaların nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında kolaylıklar, kefalet sisteminin fonla karşılanması, faydalı olacaktır.     
Kurumlar vergisi ve yatırımları teşvik oranlarının gözden geçirilmesi doğru kararlardır. 
Sosyal politikalar adına firmalara yeni yüklerin getirilmesi, işveren için iş yürütme konusunda ciddi caydırıcılık oluşturdu. Meselenin bu tarafının görülmesi önemli.
Diğer alanlarla ilgili olarak, istihdamın desteklenmesi için getirilen teşviklere zorunlu olarak ihtiyacımız vardı. Hayırlı olur inşallah.dedi ...
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.