SON DAKİKA
Hava Durumu

PROJELERİ İLE GELEN HASAN ENGİN ADAYIM DEDİ

10 Şubat'ta gerçekleşecek Mersin Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) genel kurulu öncesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Engin MESİAD başkanlığına adaylığını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2018 10:05
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2018 10:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
PROJELERİ İLE GELEN HASAN ENGİN ADAYIM DEDİ
Hasan Engin, adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Son dört yıldır sizin güveninizle Yönetim kurulunda görev aldım. Bu zaman zarfında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Başkan Vekilliği Görevlerinde bulundum. 4 Yıllık çalışma döneminde yaptıklarımızın yanında yapamadıklarımız da oldu."MESİAD büyük bir okul. Bu Okulda birliğin ve gücünün çoğulcu yapısından geldiğini yaşadım. Yönetim Kurulunda kimin olduğu önemli değil, kimin ne yaptığının önemli olduğunu anladım. Mersin vizyonu ile aykırı düşünenler birlikte çalışmaya ikna ettiğini, öğrendim. O nedenle Yönetim Kurulunda Başkanın listesinde olmak yerine, Listenin Başkanı olmayı tercih ettim."dedi

Engin, herkesin başkanı olunabileceğini belirterek, " Yeter ki ön açıcı olalım, Yeter ki  Mersin için çalışan herkesin önünü açalım ve çalışmanın ortamını yaratalım. Ben yaşananlardan dersler çıkarmaya çalıştım. MESİAD Yönetiminden önce kendi işlerimi geliştirdim, başarılı iş insanı olmaya çalıştım.Son 4 yılda kendi işlerimin yanında MESİAD’da Mersin’de olması gereken projeler için çalıştım. Bu çalışmalarda bütün yaşamım boyunca öğrendiklerimden daha fazlasını öğrendim ve olgunlaştım."dedi

Bu seçimin MESİAD tarihinde önemli bir dönüm noktası olacağını belirten Engin,"Seçim biçimi ve sonrasında yaşananlar nedeniyle MESİAD bazı zafiyetler yaşadı. Bunu gidermemiz ve seçim sonrasında çok güçlü bir biçimde yolumuza devam etmeliyiz. Anlatmaya çalıştığım, gerekçeler ışığında Yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olmaya karar verdim."dedi Adaylık kararını vermeden önce üyelerin çoğunluğuyla ayrı ayrı görüştüğünü belirten Engin, "Büyüklerimizin uyarılarını dinledim ve MESİAD’ın biriliği için elimden geleni yapmaya çalıştım. Her konuda üzerime düşen her şey yapmaya hazır olduğumu bildirdim. Çünkü önemli olan benim Başkanlığım değil, MESİAD’ın birliği ve gücüdür dedim." ifadelerini kullandı. 

Engin, "Kendime güveniyorum. MESİAD’ın bütün üyeleri ile ortaklaşarak uyum içinde çalışabileceğime inanıyorum. Bizim dönemimizde karar dayatmaları olmayacaktır. Kararlarımızı birlikte tartışıp olgunlaştırdıktan sonra oy birliği ile karar alıp birlikte uygulayacağımızdan, Yönetimde kim olursa olsun hiçbir sorun yaşanmayacaktır. Mersin için fikir kulübü olma bilinciyle hareket edeceğiz."dedi. 

"SEÇİLMEMİZ HALİNDE 3 YILLIK ÇALIŞMA DÖNEMİNDE ÖNCELİKLERİMİZ" 

 - MESİAD Başkan Adayı Hasan Engin, açıklamasında seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri de açıkladı. Projeleri ilgili olarak da Engin, "Genel Kurul öncesi ve sonrasında oluşmuş bütün kırgınlıkları gidererek birlik ve beraberlik içinde, gücümüze güç katacağız.

-MESİAD çalışmalarında katılımcı olmalarını sağlayacağız. Ortak etkinlikler yaparak üyelerimizin yatay ilişkilerini geliştireceğiz.

 - MESİAD üyelerini Mersin Yöneticileriyle buluşturup sorunların çözümü için uygun ortam yaratacağız.

- Bütün Yönetim Kurulu üyelerimiz aktif hale getirebilmek için sorumluluk alanları yaratıp, üyelerimizin gücü, bilgi birikimi ve Enerjilerini kullanarak Mersin için sonuç yaratma ortamı hazırlayarak, başarılarını gösterme ortamını yaratacağız.

- Yönetim Kurulu Toplantılarımız tüm üyelerimize açık olacak onların bilgi ve enerjilerinden yararlanarak, Yönetim Kurulu üyelerinden farksız olarak uyumlu çalışmaları ve başarı göstermelerinin önünü açacağız.

 - Üyelerimiz etik değerler sistem çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir.

- Bütün çalışmalarımız üyelerimize şeffaf olarak açık olacaktır.

 - Mersin Üniversitesi ile başlattığımız yılsonu proje pazarı çalışmalarımızı, Toros ve Çağ Üniversiteleriyle genişleterek sürdüreceğiz.

-Girişimcilik haftasında üyelerimizle öğrenciler arasındaki ilişki geliştirilecektir.

- Yılın iş insanları değerlendirme ve ödüllendirme çalışmalarına aralıksız devam edeceğiz" dedi 

 "2. ÖNCELİĞİMİZ MERSİN’İMİZİN BİRLİĞİ VE PROJELERİ OLACAKTIR."

 - Mersin dayanışması için bütün oda, ve birlik Dernekleriyle iyi ilişkiler kurarak güçlü Mersin lobisini yaratmaya çalışacaklarını ifade eden Engin, "MESİAD’ın kuruluşunda öncülük ettiği ve kurucu başkanlığını yaptığı platformlarla dayanışma içinde olacağız.

 - Başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerle iyi ilişkiler içinde olacağız.

-4. Çevre yolunun açılması, 2 Çevre yolunun Batı aksında Davul tepe-Tece’ ye kadar uzatılması Doğu aksında OSB’ye kadar açılmasını sağlamak için görüşmeler yapacağız.

- Organze Sanayi Bölgelerini genişleme alanlarının coğrafi işaretlenmesi için MTOSB ve Mersin Büyük Şehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yürüteceğiz.

- Otoyol- OSB Bağlantı yolunun biran önce başlaması ve alın gişelerinin bu kavşağa alınması için girişimlerde bulunacağız.

- Tıkanmış olan Küçük Sanayi Sitelerinin önünün açılması için Küçük Sanayi Siteler Yönetimleri ve Belediyelerle birlikte çalışma yapacağız.

- Mersin Serbest Bölgesi genişleme alanı ve Bölgede ki mülkiyet sorunlarının çözümü için kurumlarla ortak çalışmalar yürüteceğiz.

- Yıllardır bekleyen Mersin Merkez 1/5000 ve 1/1000 lik planların tamamlanması için etkin girişimlerde bulunacağız.

- MESİAD’ın kuruluşu kadar eski ve MESİAD’ın en eski ve en önemli Projesi olan Tarsus kıyı kesimi yatırıma dönüşmesi için çalışmalar hızlandırılacaktır.

- Mersin ana Konteynır Limanının yatırıma dönüşmesi için bütün kurumlarla iş birliği yaparak ihale edilmesi için çalışacağız.

-Mersin Tevfik Gür Stadı ve Askerlik Şubesi Güneyinde yer alan OYAK arazisinin takasla mülkiyet sorununun çözümü ve kent meydanına dönüşümü için çalışmalar yürütülecektir.

- Kar Boğazı Kış Turizmi Akyar, Narlı kuyu, Boğsak, Kargıcak, Ovacık ve Melleç Turizm gelişme bölgelerinin planları tamamlanarak, yatırım için tahsis edilme yollunda çalışmalar yürütülecektir.

 - Turizmi tehdit eden, Balık Çiftliklerinin açık ve derin denizde sürdürmeleri için çalışmalar sürdürülecektir.

 - Nükleer Santral yer seçimindeki yanlışlık tespitimizi anlatmaya devam edeceğiz.

- Yerel Yönetimlerin Klasik Hizmetlerini aşarak, toplumun barışı için refah yaratan vizyon hizmetlerinin çoğaltılması için yerel Yönetimlerle iş birliği yapacağız. Kentsel dönüşümün  sağlıklı yürütülmesi için destek hizmetleri yürüteceğiz."dedi 

 "3. ÖNCELİĞİMİZ BÖLGEMİZİN REFAHI İÇİN ORTAK ÇALIŞMALAR YÜRÜTECEĞİZ" 

Bölgenin refahı için ortak çalışmalar yürüteceklerini belirten Engin, "Çukurova Sifed içinde birlikte olduğumuz Adana STK’ları ile  iyi ilişkiler yürüteceğiz. Çukurova kalkınma ajansı kaynaklarının planlı bir kalkınma için öncelikler doğrultusunda dağıtılması için çalışmalar yürütecektir. ÇKA Kaynaklarının bir bölümünün Kamu Kurumlarına dağıtılmasının amaca uygun olmadığını dile getirip bunun önüne geçmek için ortak çalışmalar yürütülecektir. Ortak hareket etmek için bölge dernekler ve federasyonumuzla ortak çalışmalar yapılacaktır. Havza Ekonomisi ve yatırımları için Osmaniye-Hatay ve Kahramanmaraş İllerini içine alan DASİFED le ortak çalışmalar yapılacaktır.Konya-Kahraman-Taşucu Liman bağlantısı demiryolu için Meram kalkınma ajansı ve bölge STK’ları ile ortak lobi faaliyetleri  yürütülecektir. "dedi. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.