SON DAKİKA
Hava Durumu

SABAHATTİN KILIÇTAN İL DELEGELERİNE YEMEK

15 Şubat 2015 Pazar günü yapılacak MHP Mersin 11. Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığına yeniden aday olan mevcut başkan Sebahattin Kılıç, Mersin Merkezdeki İl Delegeleri ile yemekli istişare toplantısında bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2015 19:01
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2015 19:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
SABAHATTİN KILIÇTAN İL DELEGELERİNE YEMEK
 15 Şubat 2015 Pazar günü yapılacak MHP Mersin 11. Olağan İl Kongresinde İl Başkanlığına yeniden aday olan mevcut başkan Sebahattin Kılıç, Mersin Merkezdeki İl Delegeleri ile yemekli istişare toplantısında bir araya geldi.
Mersin'in her ilçesini gezen ve oradaki delegelerle istişarelerde bulunan İl Başkanı Kılıç son olarak Merkez'deki 4 ilçenin başkanları, yöneticileri ve İl delegeleri ile yemekli istişare toplantısında bir araya geldi, birlik ve beraberlik mesajı vererek bu kurultayın iktidar kurultayı olacağını söyledi.
İşte Kılıç'ın Akdeniz, Mezitli, Toroslar ve Yenişehir İl Delegeleri ile yaptığı istişare toplantısının konuşma metni;Sayın Milletvekillerim, Değerli Büyükşehir Belediye Başkanım, Değerli İlçe Başkanlarım, İl ve İlçe Yöneticilerim, Teşkilatımızın Değerli Mensupları, Çok Değerli Delegasyon, Basınımızın Güzide Mensupları, Değerli Dava Arkadaşlarım,
Genel Merkezimizin talimatı gereği 19.12.2014 tarihinde başlayan ilçe kongrelerimiz 18.01.2015 tarihinde sona ermiş olup, 15.02.2015 tarihinde yapılacak olan İl Kongremiz ile kongre sürecimiz tamamlanacaktır. 21.03.2015 cumartesi günü de İktidar Kurultayımız olan 11.Büyük Kurultayımız yapılacaktır. 15.02.2015 tarihinde yapılacak olan il kongresinde bildiğiniz gibi ben de yeni ekibim ile birlikte İl Başkanı adayıyım. Bu nedenle hem yeni seçilen İlçe Teşkilatlarımızı tebrik etmek, hem de il delegelerimiz ile tanışmak amacıyla bu toplantıyı tertiplemiş bulunuyoruz. Bu davete icabetinizden dolayı teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum.Değerli Dava Arkadaşlarım,

Teşkilatlarımız İlçe Kongreleri ile yenilendi ve tazelendi. Huzursuzluğa geçit vermeden, ikiliklere, küslüklere, küçük hesaplara ve bölünmelere tamamıyla kapalı durarak, kongrelerimiz güvenli bir şekilde temin ve icra edilmiş bulunmaktadır.

Bu kongrelerde Teşkilatımız Genel Seçimlerin yükünü kaldıracak, Genel Seçimlerde başarıyı yakalayacak, Mersinde bizi zafere ulaştıracak ülküdaşlarımız ile donatıldı.

Özellikle biliyoruz ki, görevi, mevki ve konumu ne olursa olsun, kongre sonucunda seçilsin veya seçilmesin, Milliyetçi Hareket Partisine gönül vermiş her ülküdaşımız bizim için yeri doldurulamayacak bir değer ihtiva etmektedir.

İlçe Kongrelerimizde tüm dava arkadaşlarım, ülkücü duruş sergileyerek şölen havası içerisinde tamamlandı. Kimse kimseyi kırıp incitmedi. Zira Türkiye’nin bugünkü müşkül ve meşakkatli ortamında bir tek insanımızı kaybetmeye ve üzmeye tahammülümüz yoktur.
İlçe kongrelerinde delegelerimizin özgür iradesine hiçbir şekilde müdahale etmedik. Sadece talep olduğu takdirde tavsiyelerimizi bildirdik. İlçe teşkilatlarımız gerek kendi yönetim kurullarını, gerekse il delegelerini tesis ederken hiçbir tesir altında kalmadan Ülkücü iradenin gerektirdiği bir tavırla hareket etmişlerdir. Bu hususta teşkilatlarımıza güvenimiz tamdır. Bu itibarla Milliyetçi Ülkücü hareket her gün biraz daha köklenerek, her gün biraz daha güçlenerek Türkiye’nin kaderini eline alacak, Türk’e, Millete, Vatana ve Bayrağa yan gözle bakan hazımsızların ve ihanet odaklarının tüm oyunlarını, sabır ve imanla bozacaktır.

Milliyetçi Ülkücü hareket kongrelerde birlik ve beraberliğini koruyacak, güven tazeleyecek, sapasağlam bir şekilde iktidar kurultayımız olan 11. Olağan Büyük Kurultaya ulaşacaktır.

Yeminli Türkiye düşmanlarının tahrik ve taarruzlarına göğüs gererek, ihanet ve inkarı yenmek için, her ülküdaşımın varını yoğunu seferber edeceğine inancımız tamdır.

Birlik ve beraberliğimiz, Milliyetçiliği rehber edinen tavizsiz duruşumuz, herkesi bir ve eşit gören kucaklayıcı anlayışımız, mutlaka başarıyı getirecek, mutlaka başarıyı davet edecektir.Değerli Dava Arkadaşlarım,

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde sizlerle birlikte yoğun bir seçim dönemi geçirerek Mersin’de sekiz İlçe Belediye Başkanlığı ile Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandık. Bu başarı Milliyetçi Hareket Partisinin tarihinde görülmemiş bir başarıydı. Bu başarıda her ülküdaşımın emeği ve alın teri vardır. Bu başarıda “Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben” diyen her dava arkadaşımızın üstün bir özverisi vardır. 
Bu başarı, birbirimize olan güvenin ve samimiyetin eseridir. Bu başarı, teşkilatlar ve belediye başkan adayları arasında tesis edilen uyumun ve koordinasyonun eseridir. 30 Mart 2014’deki Yerel Seçimlerde adaylarımız ve teşkilatımız tek yumruk oldu, tek nefes oldu, sonuç başarıydı ve zaferdi. Görev yaptığımız süre içerisinde hiç kimseyi kırmamaya ve incitmemeye özen gösterdik. Her ülküdaşımızı Yaradan’ın kutsal bir emaneti olarak bildik. İdeallerimizde Milletimizin birliğini ve dirliğini savunduk.
Değerli Dava Arkadaşlarım,

Önümüzdeki 7 Haziran 2015 Seçimleri Milletimiz açısından çok önemlidir. Bu seçimde Türk Milletinin varlığı ve bölünmez bütünlüğü oylanacaktır. Bu nedenle kırgınlıklarımızı ve küskünlüklerimizi bir kenara iterek, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine hazırlanmamız gerekmektedir. Gelin bize destek verin Mersinde 7 Haziranda ikinci zaferimizi Milliyetçi Ülkücü Harekete yaşatalım. Bir olalım, iri olalım, diri olalım, maceracılara pirim vermeyelim. Daha da büyüyerek iktidara yürüyelim. İşimiz çok, zamanımız dardır. Mersinde 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde kazandığımız başarıyı, 7 Haziran 2015 seçimlerine taşıyalım. 5 hatta 7 Milletvekili çıkaralım. Hatta alayını alalım. 
Bu hedef hayal değildir. Bu hedefe ulaşmak bizlerin ellerinde. Elbirliği ve güçbirliği ile birlik ve beraberliğimizi bozmadan gelin bu hedefi gerçek kılalım. Sıradan hayalleri değil, imkansızı talep edelim. Yerel seçimlerde azimli ve kararlı duruşumuzla Büyükşehiri kazanarak biz bu hayali gerçek kıldık.

Bu vesile ile il kongremizde sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Ben ve ekibim Mersinde 30 Mart 2014’de AKP ve CHP’ye akıl tutulması ve hüsran yaşattık. Bize destek verin, önümüzdeki Genel Seçimlerde de AKP’ye ve CHP’ye bu hüsranı ve hezimeti tekrar yaşatalım. Bozkurtun nefesini enselerinde, elimizi yakalarında hissettirelim. Mersin’de partimizi birinci parti yapalım. Allah’ın izniyle Tarsus’tan Anamur’a kadar üç hilalli bayrağımızı tekrar dalgalandıralım. Bozkurt mührümüzü bu şehrin merkezine bir kez daha vuralım. Teşkilatta birlik, sahada birlik, söylemde birlik, Ülküde birlik için hep birlikte harekete geçelim. Allah yar ve yardımcımız olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.