SON DAKİKA
Hava Durumu

ŞEHİT VE GAZİLERE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYALARI VERİLDİ

Vali Al İhsan Su, Vatan uğruna en değerli varlıkları olan canlarını feda eden Şehitlerimizin aileleri ve Gazilerimize, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih olunan Devlet Övünç Madalya ve Beratlarını tevdi etti.

Haber Giriş Tarihi: 31.01.2018 08:45
Haber Güncellenme Tarihi: 31.01.2018 08:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
ŞEHİT VE GAZİLERE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYALARI VERİLDİ

Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve aziz Şehitlerimizin yakınları ile kahraman Gazilerimiz ve ailelerinin onur konuğu olarak yer aldığı törene; Vali Al İhsan Su ve Eşi Hanımefendi Zeliha Su’nun yanı sıra, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Aytuğ Atıcı ve Hüseyin Çamak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, mülki, askeri ve idari erkân, Emniyet Teşkilatımız ile sivil toplum kuruluş temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Erdoğan “ Toprağa Verdiğimiz Her Bir Şehidimiz ve Gazimiz Bizi Bu Topraklara Daha Sıkı Bağlıyor ”

 

Saygı duruşunda bulunulması, Şanlı İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda okunan mesajına, büyük davaların ve büyük zaferlerin, büyük hedeflerin ardında büyük kahramanların olduğunu ifade ederek başlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan mesajının devamında, “ Sizler işte böyle kahraman olan evlatlarınızı, uğruna can verdikleri Al Bayrağa sarıp ebediyete uğurladınız. Bu uğurda Gazilik payesiyle müşerref olan kardeşlerimizi de Milletimizin gönlündeki en yüce makama ulaşmışlardır. Şehit yakınlarımıza ve Gazilerimize takdim edilen Devlet Övünç Madalyası, Devletimizin ve Milletimizin sizlere olan vefa borcunu nesiller boyunca hatırlatacak bir semboldür. Coğrafyamızda varlığımızı, cesaretleriyle dünyaya hayran bırakan ecdadımız ile bu uğurda hayatlarını ortaya koyan Şehitlerimize ve Gazilerimize borçlu olduğumuzu biliyoruz. Onlar sayesinde bin yıldır aynı toprağın üzerinde yaşayabiliyor, aynı pınarlardan su içebiliyor, beş vakit ezanlarımızı dinleyebiliyor, göklerde dalgalanan bayrağımızı gururla seyredebiliyoruz. Terörle mücadelede sınır ötesi operasyonlarda ve 15 Temmuz’da Şehit olan, Gazilik mertebesine ulaşan kardeşlerimiz bu büyük davanın ancak dallarıdır. Vatanımız, ezanımız, bayrağımız, istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna sevdiklerini toprağa veren, yaralanarak Gazi olan her kardeşim bilsin ki Türk Milleti  ve Türk Devlet dama onların yanındadır. Milletimizin her bir ferdinin, Devletimizin her bir kurumunun Şehit yakınlarımızın ve Gazilerimizin çarpan yüreği olacağına, dama yanı başlarında bulunacağına inanıyorum. Toprağa verdiğimiz her bir Şehidimiz ve Gazimiz bizi bu topraklara daha sıkı bağlıyor. Allah’ın izniyle Devletimiz bu köprüler üzerinde yükselmeye ve Milletimizin şanını ve şerefini yüceltmeye devam edecektir. Allah Şehitlerimizden, Gazilerimizden ve onları bu millete armağan eden ailelerinden razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Vali Su; “Yurt İçinde ve Afrin’de Kahramanca Mücadele Eden Güvenlik Kuvvetlerimize Muzafferiyet Diliyorum”

Şehit ve Gazilerimizin özgeçmişlerinin okunmasıyla devam eden programda yaptığı konuşmasına, yurt içinde ve Afrin’de bölücü terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden güvenlik kuvvetlerimize muzafferiyet dileyerek başlayan Vali Ali İhsan Su, Milletçe dualarımızın onlarla birlikte olduğunu söyledi. Sözlerine, bizlere emanet bırakılan cennet Vatanımızın, aziz Şehitlerimizin ve kahraman Gazilerimizin verdiği emsalsiz mücadeleler neticesinde kazanıldığının üzerinde durarak devam eden Vali Su, “ Bu kutsal Vatan topraklarında başımız dik olarak, hür ve bağımsız yaşamamızı, geleceğe güvenle bakmamızı aziz Şehitlerimiz ve kahraman Gazilerimizin verdiği mücadeleye borçlu olduğumuzun bilinci içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.

 Vali  Su; “ Her Zaman Yanınızda Olmaya Devam Edeceğiz”

Birlik, beraberlik ve kardeşliğe vurgu yaparak konuşmasını sürdüren Vali  Al İhsan Su, canlarından bir parça olarak nitelendirdiği  evlatlarını, Vatan uğruna feda eden aziz Şehitlerimizin değerli aileleri  ve kahraman Gazilerimizin, Milletimizin en kıymetli  emanetler olduklarını dile getirerek, bu nedenle her zaman olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceklerini vurguladıktan sonra konuşmasını, Gazilerimiz ve Şehitlerimizin ailelerinin şahsında, tüm Şehit ve Gazilerimizi  bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarak noktaladı.

Tören; Şehitlerimiz Mustafa Yaşar, Fırat Palamut, Ali Gölge, Barbaros Yılmaz, Recep Aslan, Ali Yılmaz, İrfan Mert, Cemre Salih Gözen ve Sivil Şehit Ümit Güder’in yakınları ile 15 Temmuz Gazisi  Onurcan Kuş ile Gazi Polis Memurları Bahadır Aydoğan, Ercan Üstün, Mustafa Kahraman ve Fatih Önder Bilir’in Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih olunan Devlet Övünç Madalya ve Beratlarını Vali  Su’nun elinden almalarının ardından günün anısına toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.


Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.