SON DAKİKA
Hava Durumu

SIFIR ATIK PROJESİNİ TÜM TÜRKİYE DESTEKLEMELİ

ÇEVDOSAN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Akbaş, Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2018 10:12
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2018 10:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
SIFIR ATIK PROJESİNİ TÜM TÜRKİYE DESTEKLEMELİ
 İnsanlar tarafından oluşan çevre kirliliğinin yine insanlar tarafından giderilmesi gerektiğini ifade eden Akbaş, 'Çevre problemlerinin çoğu insan davranışlarının sonucunda oluşuyor. Doğaya verdiğimiz zararın tümünü telafi etmek mümkün olmasa da bu zararı en aza indirmek her bireyin görevi. Bunun için öncelikle çevreyi temiz tutmamız, daha sonra da atıklarımızı geri dönüştürülebilir hale getirmemiz gerekiyor. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen "Sıfır Atık Projesi"nin birçok kamu kurumu ve özel kurumlar tarafından desteklenmesi, ülkesini, doğayı, yaşamayı seven herkes adına sevindirici bir gelişmedir' dedi.

Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakılması için Sıfır Atık Projesi'nin önemli bir gelişme olduğunu ve projede ilerleme kaydedildiğini belirten Adnan Akbaş, 'Geri kazanılabilir maddeleri ayrı toplamak ve değerlendirmek ile, ekonomiye hammadde olarak kazandırmanın yanı sıra, bu atıkların çöp depolama yerlerinde işgal edecekleri yerlerden tasarruf yapmış oluruz. Ayrıca da bu atıkların ve çöplerin çevreyi kirletme potansiyelini bertaraf etmiş oluruz.

Bu nedenle bakanlıkça, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda başlatılan "Sıfır Atık "Projesi", tüm Türkiye tarafından sahiplenilmesi gereken bir projedir. Bilinmelidir ki bu proje ile sadece kendimizin değil, bizden sonraki nesillerin de geleceğini teminat altına alıyoruz' şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturma odası, masa ve iç mekan

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.