SON DAKİKA
Hava Durumu

SİVİL TOPLUM BİRLİĞİ'NDEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Mersin Sivil Toplum Birliği Başkan İbrahim Kırmızısaç ve Yönetim Kurulu Üyeleri MERSİN / AKDENİZ - Mimar Sinan Ortaokulunu ziyarette Bulundular

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2016 18:10
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2016 18:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
SİVİL TOPLUM BİRLİĞİ'NDEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

FERDA BİLGİN-Mersin Sivil Toplum Birliği Başkan İbrahim Kırmızısaç Yönetim Kurulu Remziye Çelik ,Sertaç Berber,Sezgi Karakaya .Ahmet Söyler Ahmet Söyler,İşlerinden dolayı katılamayan şehir dışında olan kütüphanemize katkı sağlayan Saliha Adıcan Mürsel Cifci Turgay Oktar MERSİN / AKDENİZ - Mimar Sinan Ortaokulunu ziyarette Bulundular.

Amaclarımızın' Ülkemizde en önemli sorunlardan biri olan okullardaki kütüphane ve kitap eksikliğini bir nebzede olsa ortadan kaldırmak diyen' Kırmızısac ' Bir atasözünde Kitap akıl öğreten bir dosttur,Kitapsız büyüyen çocuk susuz ağaca benzer sözlerine deyindi. 

Atatürk’ün kitap ve okuma ile ilgili bir sözünüde hatırlatmak istedi.
– Hedefe yalnız çocukları yetiştirmekle ulaşamayız! Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır ki, yetiştirecekleri çocukları bu millet ve memlekete hizmet edebilecek, yararlı ve faydalı olabilecek şekilde yetiştirsinler! Hiç olmazsa yetiştirmek lüzumuna inansınlar! Okullardan başka gazeteler, küçük dergiler köylere kadar yayınlanıp dağıtılmalıdır. Bizim köylümüz ne gazete ne dergi vs. okumaz. Bilenler bilmeyenleri toplayıp, okutmayı, onlara okumayı anlatmayı bir vazife bilmelidir.
Mustafa Kemal Atatürk'ün İkili bir konuşmasında,
-”Ben çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bunun bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydı, bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım.” cevabını vermiştir. Bu diyaloğa baktığımızda da Mustafa Kemal Atatürk’ün kitap okumaya ne kadar önem verdiğini görebiliriz.

'Başkan İbrahim Kırmızısaç 'Yönetim Kurulumuzun birlikte temin ettikleri kitapları Çocuklarımızın geleceğine katkı sağladık Bunun mutluluğu ve huzuru içindeyiz dedi.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.