SON DAKİKA
Hava Durumu

SOYLU " ONLAR SIRTINI DUVARA DAYASINLAR "

Bakan Soylu: "Ne dediler 'Sırtımızı PKK'ya dayarız. PYD'ye dayarız' şimdi duvara dayıyorlar" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin'in Silifke ilçesinde muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelip, esnaf ziyaretinde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 28.03.2017 19:55
Haber Güncellenme Tarihi: 28.03.2017 19:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
SOYLU " ONLAR SIRTINI DUVARA DAYASINLAR "
 Soylu: "Dört beş gündür yaptığımız operasyonlardan cillop gibi silahlar ele geçiriyoruz""Bu coğrafyaya DEAŞ paraşütle indirilmiştir""Almanya,  Hollanda,  Amerika,  , DEAŞ, FETÖ kim olursa olsun Allah bizimle beraberdir. Biz buna inanıyoruz""60'ın üzerinde teröristi etkisiz hale getirdik. Bütün mağaraları da sığdıklarını da tarumar ettik"

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, HDP'liler ile ilgili olarak, "Ne dediler 'Sırtımızı  'ya dayarız. PYD'ye dayarız' şimdi duvara dayıyorlar" dedi. Bir gününü  Mersin ve ilçelerine ayıran Bakan Soylu,  Adana'dan helikopterle  Silifke'ye geldi.  

Mersin Valisi  Özdemir Çakacak,  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  Burhanettin Kocamaz,  Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir,  AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik,  Ak Parti İlçe Başkanı  Mustafa Çetin ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan İçişleri Bakanı Bakanı  Süleyman Soylu,  Silifke'nin 88 mahalle muhtarı ve sivil toplum kuruluşları üyeleri ile kahvaltıda buluştu.

"Tek taraftan saldırmaz bunlar"


Kahvaltı sonrası bir konuşma yapan Bakan Soylu, "Darbeler üzerine krizler üzerinden karmaşıklar üzerinden, siyasi istikrarsızlık üzerinden bu kadar açık verilebilir. Hangisine tedbir almış. Hangi tedbiri gerçekleştirmiş. 7 Haziran'da hepimiz gördük. Bu tabloda nasıl ellerini ovuşturduklarını gördük. Bir taraftan 'yapın bakalım' dediler. 'Biz nede olsa üstesinden geliriz' dediler. Tek taraftan saldırmaz bunlar. Bir kaç koldan  
Türkiye'yi kuşatmak, diz çöktürmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. Yıllardır böyle yaptılar.Ve hiç bir sevinicimi bize yaşatmadılar. 15 Temmuz gecesi hangi birimiz akşamın 21.30'un da meczup bir adamın, ahlaksız bir adamın, hiç bir vidanı olmayan adamın, değeri olmayan adamın, insanlık dışı sıfatı taşıyan adamın, dönüp bu ülkede F-16'larla, tanklarla, helikopterle mazlum insanları katledeceğini düşünemedik" dedi.

"Ne dediler 'Sırtımızı  'ya dayarız. şimdi duvara dayıyorlar"

Bakan Soylu, HDP'lilere yönelik olarak da, "Yüzde 10 aldılar. Milleti tehdit ederek, musluklardan kan akıtarak, evlere baskı uygulayarak, okullarda çocukları tehdit ederek, pusula göndererek, anne ve babalarına selam söyletip 'Sakın ha eğer yanlış yaparsanız bedelini ödersiniz' dediler. Çocuklara travmalara yaşatarak 13 yaşında ki kızlarımızı dağa kaçırarak insanlık dışı davranışlar sergilediler. 'TC'yi tükürüğümüzle boğarız dediler' Hadi boğun şimdi bakalım. Hadi boğsana. O gün sözün yetiyordu. Biraz cesaretin vardı. Hadi bakalım. Ne dediler 'Sırtımızı  
'ya dayarız. PYD'ye dayarız' şimdi duvara dayıyorlar. Dedikleri şu 'Biz özerklik ilan edeceğiz' nerede edeceksiniz.  Cizre'de,  Nusaybin'de hadi et. Ette hodri meydan bakalım. Bir daha söyle de alalım boyunuzun ölçüsünü. Bütün barışı, kardeşliği, huzuru, demokrasiyi, hiçselleştirmek için bir anlayışı  Türkiye'ye ihraç etmek istiyorlar. Şunu ifade etmek istiyorum. Biz bu tabloyu yıllardır gördük" ifadelerini kullandı.

"Cillop gibi silahlar ele geçiriyoruz."
"Bu Coğrafya'ya DEAŞ paraşütle indirilmiştir" diyen Bakan Soylu, "Bu kadar açık ve nettir. Hiçbir şekilde dinimizin değerlerine, hiçbir şekilde sadakati söz konusu değildir. Paraşütle indirilmiştir. Sadece bu coğrafya'da yaşayan insanların tüm değerlerini dünyanın başka noktalarına karşı farklılaştırmak için koyulmuş bir araçtır. Bir taraftan DHKP/C bir taraftan PYD, YPG evet güya bizim dostlarımıza söylüyorum. Dört beş gündür yaptığımız operasyonlardan cillop gibi silahlar ele geçiriyoruz.

Ey bize dost görünenler, PYD'ye el altından silah verip oradan  
'ya verenler ve  Türkiye'ye doğrultanlar bir şekilde yönetenler, sizlere söylüyorum. Biz dostluğunuzun ne manada olduğunu biliyoruz. Kiminle dost olduğunuzu, kiminle dostluk yaptığınız biliyoruz. O silahları bizim insanlarımızın birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve bu ülkenin büyük medeniyet değerlerine karşı suç işlemek maksatlı gönderildiğini biliyoruz. İçeride ki adamalarınızın ne yaptığını biliyoruz. Bu ülkeyi bağımsız yapmamak için, özgür ve hür yapmamak için elinizden geleni ortaya koyduğunuzu biliyoruz. 15 Temmuz bunun en güzel örneğidir" dedi."60'ın üzerinde teröristi etkisiz hale getirdik. Bütün mağaralarda sığdıklarını da tarumar ettik"diyen Bakan Soylu, şöyle devam etti:

"Hadi ben 'uçağımı tankımı, silahımı, şehir hastanelerimi yapacağım' diyorum ben '2071' diyorum sen 2080 desene. Ben otomobilimi üreteceğim diyorum. Sende de ki uzayda şehir kuracağım de. Ama 61 anayasasına sarılmışsın, 82 anayasasına sarılmışsın. Ben bunun muhafızlığını yaparım diyorsun. Bunların muhafızlığını yaparım diyorsun. Eline verilmiş pusulayı üzerinden takip ediyorsun. Başka bir şey yapmıyorsun. Bu ülkemizin bekası için. gecenin bir yarısında  
Lice'ye gidiyoruz.  Ankara'dan uçağa biniyoruz.  Lice'ye gidiyoruz. Asker, polis, komutan ve korucu herkesle oturuyoruz. 7 bin kişi ile operasyon gerçekleştiriyoruz. Masanın başında ne yaparız diye düşünüyoruz. 23 yıldır girilmeyen yerlere giriyoruz terörün içeride dışarıda beli kırmak üzereyiz. Bunu hep beraber örüyoruzTam bu sırada da   ile aynı dili kullanan HDP milletvekilleri gelmiş orada operasyon yapıyoruz ya  Adana,  Mersin,  Antalya,  Gaziantep,  İzmir batı tarafa ve  İstanbul'a sevk ettikleri bütün hainlerin yerini buluyoruz. Oraya operasyonlar gerçekleştiriyoruz. Bir taraftan uyuşturucu tarlalarına giriyoruz. Diyorlar ki aman bunu durdurun. Niye durduracağız. 60'ın üzerinde teröristi etkisiz hale getirdik. Bütün mağaralarda sığdıklarını da tarumar ettik."

"Güçsüz olmamızı istiyorlar"Bakan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bakınız çok önemli bir noktaya geliyoruz. Bu sabah üçe kadar çalıştım. Şunu söylemek istiyorum. Eğer Meclise gidersem Tendürek'e gidemem, Besterderelereler'e gidemem. Eğer oraya gitmezsem bazı şeyleri öğrenemem. Amanos'ta,  
Tunceli'de,  Cudi'de nerede önlem alabiliriz bunları düşünüyoruz.

Güçsüz olmamızı istiyorlar. Biz kim biri sıkıntıya girmişse ona arkamızı dönmeyiz. Kelle hesabı, para hesabı yapmayız. Bunu bugün yapmıyoruz. Yüzyıllardır yapıyoruz. Bizim memleketimizi başkalaştırmak istedikçe bir şeyi unutuyorlar. Bu ülkede beş vakit Allah-ü Ekber, diye ezan okunuyor. Bu yalnızca namaza çağrılmak için değil ruhumuza, vicdanımıza, ahlakımıza, vatanımıza sadakati pekiştirmek içindir.  
Almanya,  Hollanda,  Amerika,  , DEAŞ, FETÖ kim olursa olsun Allah bizimle beraberdir. Biz buna inanıyoruz" dedi.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.