SON DAKİKA
Hava Durumu

SURUÇ'A YERLEŞEN KOBANÊLİLERE AVRUPA'DAN DESTEK

Akdeniz Belediyesi, Suriye’de IŞİD terör örgütü saldırıları altındaki Kobanê’den göç ederek Suruç ilçesine yerleşen Kobanê halkı için Avrupa ülkelerinde yaşayan duyarlı insanların toplayıp Mersin'e gönderdiği yardım malzemelerini bölgeye ulaştırdı.

Haber Giriş Tarihi: 22.10.2014 19:21
Haber Güncellenme Tarihi: 22.10.2014 19:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
SURUÇ'A YERLEŞEN KOBANÊLİLERE AVRUPA'DAN DESTEK
 Akdeniz Belediyesi, Avrupa’da yaşayan yurttaşların ve sivil toplum örgütlerinin desteğiyle toplanarak deniz yoluyla Mersin’e ulaştırılan, çocuk maması ve çocuk bezi, her çeşit giysi ve ayakkabı, battaniye ve yorgandan oluşan yardım malzemelerini Mersin Limanı’ndan teslim aldı. Belediyeye ait 6 kamyona yüklenen tonlarca yardım malzemesi, daha sonra makine ikmal sahasına getirildi ve kamyonların üzeri yağış ihtimaline karşı brandayla örtüldü. 

Avrupa’da yaşayan yurttaşlara teşekkür

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk’ün yanı sıra Eş Başkan Yardımcıları Ülfiye Özcan, Sebahat Gençtarih Cebe ve Hakim Baykara ile ilgili birim müdürleri de makine ikmal sahasına giderek çalışmaları yerinde inceledi. Birim müdürlerinden bilgi alan ve yola çıkacak personelle sohbet eden Eş Başkanlar Türk ve Mutlu, yaptıkları açıklamada, duyarlılıklarından ötürü Avrupa’da yaşayan yurttaşlara ve sivil toplum örgütlerine teşekkür etti. Bölge halkı ve yöneticilerin desteğine rağmen Suruç’a yerleşen Kobanê halkının gıda ve yardım malzemesi ihtiyacının sürdüğünü ifade eden Eş Başkanlar, Avrupa’dan gönderilen ihtiyaç malzemelerinin önemli bir eksiği gidereceğini belirttiler.

 Özellikle ağır kış koşullarının başlamasıyla birlikte bölgede yaşam şartlarının zorlaştığını, kadın ve çocukların her türlü yardım malzemesine ihtiyaç duyduğunu kaydeden Eş Başkanlar Yüksel Mutlu ve Fazıl Türk, savaş mağduru Kobanêlilerin yaralarını sarmak ve yanlarında olduklarını hissettirmek için, Akdeniz Belediyesi olarak üzerlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduklarını, bölgede yaşanan insanlık dramı karşısında sessiz kalmanın, zulmü yapanlara destek vermek anlamına geleceğini dile getirdiler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.