SON DAKİKA
Hava Durumu

TARIMDA YATIRIMLAR

AK Parti Mersin Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Tevfik Uzun, tarımda dev yatırımların hayata geçtiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 13.10.2014 22:56
Haber Güncellenme Tarihi: 13.10.2014 22:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
TARIMDA YATIRIMLAR
 Uzun Tarsus Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hayri Erdoğan’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tarımın, toplumun tamamını içinde barındıran ve ilişkileri koordine eden kurumsal bir çatı olduğunu kaydeden Uzun, hükümet olarak ülke genelinde olduğu gibi bölgemizde de tarım ve hayvancılık konusunda geçimini sağlayan vatandaşlara etkin hizmet verilmesi için gerek desteklemelerle gerek teknik, lojistik desteğin verilmesinin yanı sıra üreticilerin eğitilmesi çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi.
Uzun, "AK Parti Hükümeti olarak göreve geldiğimiz günden beri, Türkiye’nin tarım alanında bölgesinde lider ve dünyada üst sıralardaki konumunu daha da güçlendirmek amacıyla, belirlediğimiz hedef istikametinde çalışmalarımıza ara vermeden kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Doğal kaynakların ve tarımsal ürün çeşitliliğinin, teknoloji marifetiyle üretime ve rekabet avantajına dönüştürülmesine yönelik politikalar geliştirilerek, sektörün sürdürülebilir olması başlıca hedeflerimizdendir. Bölgemizde gıda, tarım ve hayvancılık konusunda büyük potansiyel var" dedi
"KIRSAL KALKINMAYA 860 MİLYON EURO HİBE VERECEĞİZ"
Kırsal kalkınmayla ilgili 4 bin 500’ün üzerindeki tarıma dayalı sanayi tesisi sayısının, 2015 yılının sonuna kadar 6 bine çıkacağını ifade eden Uzun, "Kırsal kalkınmada içinde bulunduğumuz kurum, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 2014 yılında toplam yatırım tutarı 1,1 milyar lira olan 5 bin projeye destek verecek. Bu projelere 600 milyon lira hibe desteği ödemeyi öngörüyoruz. 2016 yılı sonuna kadar ise toplamda 1,5 milyar Euro yatırıma 860 milyon Euro hibe desteği vermeyi planlıyoruz. Söz konusu desteklerden bölgemiz üreticileri ve yatırımcıların yararlanması bizleri memnun eder" diye konuştu.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hayri Erdoğan ise, Tarsus’ta çok geniş tarım sahasında çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Tarımsal ürünlerde, hayvancılıkta, gıda konusunda üreticilerimizin yüksek kaliteli ürünler yetiştirmesi, ürünlerimizin dünya pazarında yer alması için üreticilerimizi doğru yönlendirerek bilgilendirilmesi öncelikli konularımız arasındadır. Yerel
ürünlerimizin yetiştirilmesi, pazarlanması ve desteklenmesi konusunda da önemli çalışmalarımız var. 160 ürün destek kapsamındadır. Bu konuda üreticilerimize her konuda yardımcı olmaya hassasiyet göstermekteyiz” ifadelerini kullandı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.