SON DAKİKA
Hava Durumu

TERÖR BELASINDAN KURTULMAK İÇİN EN UYGUN ZAMAN

ASKON Mersin Şube Başkanı İbrahim ÖZDOĞRU, gelinen bu nokta terörün hızlandığı ama ardının kesilmesi için de en hassas noktaya ulaşıldığını, dolayısıyla gevşeklik göstermeden, bu sorunu çözmek için en doğru zamanlardan birini yaşadığımızı akıldan çıkarmayalım.

Haber Giriş Tarihi: 10.10.2016 17:06
Haber Güncellenme Tarihi: 10.10.2016 17:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
TERÖR BELASINDAN KURTULMAK İÇİN EN UYGUN ZAMAN
 ASKON Mersin Şube Başkanı İbrahim ÖZDOĞRU Yaptığı açıklamda şu sözlere yer verdi.
 
Bölgemizde devam eden savaş, terör örgütleri aracılığı ile yürütülen modern bir tarz halinde kullanılıyor. Bölgede maalesef bir terör siyaseti hakim. Kendilerini arka planda tutmayı becerip savaşı çok değişik lojistik unsurlarla destekleyen bir güçler savaşına şahit oluyoruz. Başta ABD olmak üzere bir kısım ülkelerin tarihi hesaplaşmalarını bölgemizde görüyor olmaları açık bir gerçekliktir. Yıllar öncesinde ortaya çıkan haritalar, bölgeyi çok sayıda devlete bölmek ve büyük bir dağınıklık ve güçsüzlük hesaplamışlardır.

Bu bölünmesi gereken ülkeler projesi kapsamında maalesef ülkemiz de bulunmaktadır. O yüzdendir ki, çok ciddi anlamda terör olaylarına muhatap oluyoruz ve gerçek anlamda çok büyük acılar çekiyoruz. Son aylarda terör örgütlerinin adeta koordineli bir şekilde ve senkronize faaliyet yaptıklarına şahit oluyoruz. Adeta nöbet alıyor, nöbet devrediyorlar.

Son olay PKK tarafından gerçekleştirilmiş ve büyük bir drama sebebiyet vermiştir. 7 haziran seçimleri bağlamında artık Kürt davasıyla hiçbir ilişkisi kalmayan bu örgüt bugün önemli oranda Kürt aşiretleri tarafından da reddedilmektedir. Terör tehditlerine rağmen ortaya konan bu cesareti iyi okumak ve hükümet olarak konunun üzerine bütün hatlarla gitmek ve işin sonunu getirmek gerekir. Bu avantajlı görünen şartlara rağmen bu meselenin çözümünün sadece güvenlik politikalarıyla olmayacağını unutmamak gerekir.
Halen çok yönlü çalışmalarla, birliği bütünlüğü sağlamaya özen göstermek ve şiddete de şiddetle karşılık vererek işi sonuçlandırmak gerekir.” 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.