SON DAKİKA
Hava Durumu

Ufuk Maya, MTSO Başkan Adaylığını Açıkladı

5 Kasım 2022’de yapılacak olan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası komite seçimlerine iş insanı Ufuk Maya, başkan adaylığını özel bir otelde kamuoyuna düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 27.09.2022 19:25
Haber Güncellenme Tarihi: 27.09.2022 19:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
Ufuk Maya, MTSO Başkan Adaylığını Açıkladı

‘’Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Hak Ettiği Yönetim Anlayışına Kavuşmalı’’

Konuşmasında Maya, 2004 yılından bu yana Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki üyeliğiyle lojistik sektörünü temsil ettiğini ve işi yanı sıra, sektördeki sivil toplum örgütleriyle de koordineli çalıştığını belirtti. Mersin’i güzelleştirecek ve iş dünyasına katkı sunacak çok sayıda projenin destekçisi ve takipçisi olduğunu söyleyen Ufuk Maya, konuşmasının devamında:

‘’Bugün de Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın hak ettiği yönetim anlayışına kavuşması için ekip arkadaşlarımla çalışıyoruz. Dinamik, yetkin ve liyakatli bir yönetim kurulu oluşturmayı hedefliyoruz. Bu yolda özellikle genç ve kadın girişimcilerin önünü açarak şehir yönetiminde dinamizmi yakalamak istiyoruz’’ dedi.

‘’Gençlerimizi İş Dünyasına Kazandıracağız’’

Maya, başkanlık görevinin kendisine layık görülmesi takdirde, gerçekleştirmeyi hedeflediği projeleri şöyle sıraladı:

‘’-Mersin’e değer katacak, sürdürülebilir projelerin imar ve inşası için çalışmak.

-41 meslek komitemizde mesleki kurslar açarak, gerek lise mezunu, gerek üniversite mezunu iş bulamamış gençlerimizi iş dünyasına kazandırarak birçok sektörde yaşanan nitelikli personel açığına çözüm bulmak.

-Şehrimizin istihdamını artıracak projeler üretmek ve yürütmek.

- Uzman kadrolardan oluşan iş hukuku, sigorta hukuku ve iş güvenliği alanlarında danışmanlık birimi kurmak.

-Uzman kadrolardan oluşan finansal danışmanlık birimi kurmak.

-Şikayet, talep ve önerilerin hızlıca çözüme kavuşturulacağı gelişmiş bir web portalı veb destek hattı oluşturmak.

-Çağın gerekliliği olan teknolojinin imkanlarını kullanacağımız teknoloji kampüslerini teşvik etmek ve desteklemek.

-E-ticaretin ve teknolojik yeniliklerin yarıştığı, küresel rekabet ortamında üyelerimizin var olabilmeleri için dijital pazarlama ve teknoloji danışmanlık birimi kurmak.

-Sosyal sorumluluk projelerinde fark yaratacak projeler üretmek ve yürütmek.

-Odamızın sahip olduğu atıl halde duran gayrimenkulümüzün üzerine, üyelerimizin ve iş insanlarımızın kullanacağı sosyal tesis ile birlikte Ticaret Üniversitesi kurmak.

-Şehrimizin avantajlı ekonomik kaynaklarını daha verimli hale getirmek üzere siyasiler ve bürokratlarla sürekli görüşmeler yapmak.

-Bu projeleri hayata geçirecek dinamik ve liyakatli yönetimi oluşturmak başlıca projelerimiz olacaktır.’’

MTSO'nun Türkiye'nin en eski odalarında olup, Mersin'in sembolü olduğunu vurgulayan Maya, "Mersin tarih boyunca, Türkiye ekonomisine damga vuracak iş insanları yetiştirmiş ve o iş insanları bu oda da gururla görev yapmıştır. Mersinli iş insanlarımız ve bu güzel şehrimiz, her şeyin en güzeline, en iyisine layıktır. Daha müreffeh, daha mutlu bir Mersin’e sahip olmak önceliğimiz olacaktır. İş ve aş kaygısını en aza indirgeyecek, iş insanlarının bürokratik yollarda önünü açacak, bürokrasi de takılmalarını önleyip ticarete yoğunlaşmalarını sağlayacak bir Mersin oluşturmak mümkün ve biz bunun farkındayız. Ben ve arkadaşlarım buna hazırız. Liyakatli, çalışkan, vizyoner bir ekiple kolaylaştır zorlaştırma prensibi ile çıktığımız bu yolda, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ailesinin bir ferdi olarak, bu değerli ve demokratik seçim sürecinde tüm aday arkadaşlarıma başarılar diler, değerli basın mensuplarına, bizleri yalnız bırakmayan kıymetli misafirlerimize adaylık açıklamama gösterdiği ilgi ve alakaları için teşekkür ederim" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.