SON DAKİKA
Hava Durumu

VAHAP SEÇER "KOCAMAZ İMZALI "PROJELERİ SEVİYOR

“Sürdürülebilir Atık Yönetimi Projesi” ile temiz bir çevre oluşturmak için çöpten değer üreterek, hem çevreye hem de ekonomiye katkı sağlayan Büyükşehir, bünyesindeki 3 entegre düzenli depolama tesislerinde günlük 1750 ton evsel nitelikli katı atığı bertaraf ediyor. Yenişehir, Toroslar, Tarsus, Erdemli, Çamlıyayla, Anamur, Aydıncık, Mut ve Gülnar’da bulunan 9 katı atık aktarma istasyonlarından 33 tırla her gün toplanarak düzenli depolama tesisine getirilen atıklar bertaraf ediliyor.

Haber Giriş Tarihi: 10.01.2021 13:45
Haber Güncellenme Tarihi: 10.01.2021 13:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
VAHAP SEÇER "KOCAMAZ İMZALI "PROJELERİ SEVİYOR

Yerel yönetimlerin hizmetlerini gerçekleştirirken kar amacı gütmeden hareket ettiğini ve bu hizmetlerin vatandaşın daha mutlu ve rahat yaşaması için yapıldığını belirten Başkan Kocamaz, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak il merkezimize ve ilçelerimize çevre yatırımlarımızın bunlarla sınırlı kalmayacak. İleride ilçelerimize kuracağımız katı atık istasyonları ile hem ulaşım, hem de yerden tasarruf sağlamış olacağız. Söz verdiğimiz gibi hizmetlerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Üç gün önce üreticilerimizin ürünlerine katma değer sağlayacak Gülnar Soğuk Hava Depo Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdik. Bununla beraber toplamda 7 önemli projenin de açılışını ve temel atma törenini de gerçekleştirerek, ilçelerimize verdiğimiz sözleri yerine getirmeye başladığımızı gösterdik. Bizler de bu görev doğrultusunda attığımız her adımda ekibimizle beraber daha fazla çalışarak kentimize hak ettiği hizmetleri getirmeye devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Entegre Katı Atık Değerlendirme, Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisleri’nin açılışında yaptığı konuşmada, göreve geldikleri ilk günden beri ilkelerinin vatandaşa en iyi hizmeti sunmak ve vatandaşları projelerin odak noktası haline getirerek yapılan hizmetlerin verimliliğini arttırmak olduğunu vurguladı.
(M
ersin’de Çöpten Enerji Üretilecek

Tarih : 14 Ekim 2015)
 

MERSİN’DE ÇÖPTEN ENERJİ ÜRETİLECEK (10)

MERSİN’DE ÇÖPTEN ENERJİ ÜRETİLECEK (21)
Her tır 20-23 ton arası çöp taşıyor 

Mezitli ve Yenişehir ilçesinde toplanan atıkların ilk durağı olan Gökçebelen Katı Atık Aktarma İstasyonu’nda Şantiye Kontrolörü olarak görev yapan Celil Eroğlu, istasyonda yapılan işlemi anlatarak,  “Burada Yenişehir ve Mezitli’nin çöp aktarma istasyonu olarak çalışıyoruz. Gelen belediye araçlarının yanaşması, dökümü ve çöp aktarması bu alanda yapılıyor. Araç temizliği yapıldıktan sonra tırların kapakları kapatılır ve büyük çöplüğe gönderilir. Her aracımız 20-23 ton arası çöp taşır” dedi.
 

“Büyükşehir, enerji olarak ülkemize yararlı dönüş yapıyor”

 

15 yıldır Mithatpaşa Mahallesi’nde oturan Gazi Kızıl, evsel atıklardan elektrik enerjisi üreterek ekonomiye sağladığı katkıdan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Kızıl, “Evimizin biriken çöplerini çöp konteynırına atıyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu çöp konteynırlarından enerji olarak ülkemize yararlı dönüş yapıyor. Bunun için Büyükşehir Belediyesi’ne ve Büyükşehir Belediye Başkanımız’a teşekkür ederiz” dedi.
MERSİN BÜYÜKŞEHİR, 6 İLÇENİN NÜFUSUNU AYDINLATMAYA YETECEK KADAR ELEKTRİK  ÜRETİYOR | Habere Güven

VAHAP SEÇER BUNU HEP YAPIYOR

Uzun lafın kısası geçmiş dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz imzalı proje bugünün şartlarında sanki Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer İMZASI ile yeniden halka sunulmaya çalışılıyor .
Göreve geldiği günden bu yana Büyükşehirin logosu dahil bir çok hukuksuz işlere imza atıldığı gün gibi aşikar olan başkan Seçerin Burhanettin Kocamaz imzalı projeleri büyük lansmanlarla kendi projeleri gibi kamuoyuna sunmasına ne zmana kadar susulacağı da ayrı bir merak konusu .
CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2014’te seçimi kazandıktan sonra Burhanettin Kocamaz’ın belediyenin Taş Bina girişine astığı ‘Rüşvet bu kapıdan giremez’ tabelalarını söktürüp, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” tabelası astırmıştı
.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.