SON DAKİKA
Hava Durumu

VAKİT, MERSİN İÇİN ŞAHLANMA VAKTİ

AK Parti Mersin Milletvekili adayları 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim kapsamında ilçelerde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2018 16:19
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2018 16:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
VAKİT, MERSİN İÇİN ŞAHLANMA VAKTİ
 ÜLKEMİZİ TARIMSAL HASILADA AVRUPA’DA 4. SIRADAN 1. SIRAYA YÜKSELTTİK 

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın ve Milletvekili adayı Güllü Can Seçim Çalışmalarına Tarsus ilçesinde mahalle ziyaretleri yaparak vatandaşlardan destek istedi. Ülkemizi tarımsal hasılada Avrupa’da 4. sıradan 1. sıraya yükselterek, Avrupa’nın en büyük ülkesi konumuna getirdiklerini kaydeden AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, "Ülkemizin tarımda net ihracatçı konumunu daha da güçlendirdik. 2002 yılında 4 milyar dolar olan tarım ve gıda ürünleri toplam ihracatımızı, 2017 yılında 17,6 milyar dolara çıkardık. Türkiye’yi 195 ülkeye, 1.690 çeşit tarımsal ürün ihraç eden bir ülke konumuna ulaştırdık." dedi 

ESNAF VE SANATKÂRLAR İÇİN SEKTÖR ANALİZLERİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ 

Toroslar ilçesinde yaptığı ev ve esnaf ziyaretlerinde 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine destek isteyen AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Esnaf ve sanatkârın stratejik planını yenileyerek 2018-2023 yıllarını kapsayacak yeni bir strateji belgesi ve eylem planı hazırlayacaklarını ifade ederek; " Esnaf ve sanatkârların rekabet güçlerinin artırılabilmesi, değişen ekonomik ve sosyal şartlara uyum sağlayabilmesi için gerekli altyapının oluşmasına katkı sunmak amacıyla Esnaf ve Sanatkârlar İçin Sektör Analizleri Projesini hayata geçireceğiz." dedi 

 HER ZAMAN MİLLİ İRADEYİ ESAS ALDIK 

Seçim çalışmalarına Mut ilçesinde mahalle ziyaretleri yaparak devam eden AK Parti Mersin Milletvekili adayı Zeynep Gül Yılmaz " Vatandaşlarımıza hizmet etme, adaleti her alanda tesis etme, ülkemizi kalkındırma ve refahı ülke geneline yaygınlaştırma amacıyla 2002 yılında göreve talip olduğumuz günden bugüne demokrasimizin bir gereği olarak her zaman milli iradeyi esas aldık.

İcraatlarımızı vatandaşlarımızın yani milli iradenin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdik. Türkiye’nin partisi iddiasıyla koyulduğumuz hizmet yolunda iktidarlarımız süresince Türkiye’nin kronikleşmiş pek çok meselesini çözüme kavuşturduk." Şeklinde konuştu. 

HİÇBİR KARDEŞ HALKINI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ 

AK Parti Mersin Milletvekili adayı Bilal Özkan ise Seçim çalışmalarını Gülnar ilçesinde esnaf ve mahalle ziyaretleri yaparak destek istedi. Güvenliğin olmadığı bir ortamda hukuk devletinden, haklardan, özgürlüklerden ve demokrasiden bahsedilemeyeceğini ifade eden AK Parti Mersin Milletvekili adayı Bilal Özkan  "Terörle mücadelemizin asıl amacı güvenliği sağlamak, kamu düzenini korumak, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini güvence altına almaktır. Nihayetinde demokrasiyi korumaktır. İktidara gelir gelmez, ülkemizin demokratik yapısını ortadan kaldırmaya yönelik terör odaklarıyla daha etkili mücadeleye başladık. Vatandaşla teröristi birbirinden ayırmayan OHAL uygulaması ile red, inkar ve asimilasyon politikalarına son verdik.." diye ifade etti. 

İNSAN KAYNAĞIMIZI VE FİZİKİ ALTYAPIMIZI SÜREKLİ GELİŞTİRECEĞİZ 

AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan ve Milletvekili adayları Mehmet Sait Kayan, Zeynep Şemsi Aysalar seçim çalışmalarını Mezitli ilçesinde esnaf ve mahalle ziyaretleri yaparak destek istedi. AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, " İktidarlarımız boyunca attığımız kararlı adımlar sayesinde Türkiye sağlıkta çağ atladı. Yoksulları gözeten bir anlayışla sağlık hizmetlerini insanımız için çile olmaktan çıkardık. Sağlıkta Dönüşüm Programını hayata geçirerek temel sağlık göstergelerinde, sağlık hizmet sunum altyapısı ve insan kaynağında önemli gelişmeler kaydettik.

Sağlık alanındaki toplam harcama miktarı 2002 yılında 18,7 milyar TL iken, 2016 yılında bu rakam 116,7 milyar TL’ye yükselttik. Aynı dönemde sağlık harcamalarının kamu harcamaları içindeki payını yüzde 12’den yüzde 16,1’e çıkardık.." dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.