SON DAKİKA
Hava Durumu

VEKİLLERDEN MECLİS'TE ORTAK BASIN TOPLANTISI

Ak Parti Mersin Milletvekilleri Yılmaz Tezcan, Ali Cumhur Taşkın ve Hacı Özkan Türkiye Büyük Millet Meclisinde Ortak Basın Toplantısı düzenleyerek Mersin’e yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2017 16:43
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2017 16:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
VEKİLLERDEN MECLİS'TE ORTAK BASIN TOPLANTISI
Ak Parti Mersin Milletvekilleri Yılmaz Tezcan, Ali Cumhur Taşkın ve Hacı Özkan Türkiye Büyük Millet Meclisinde Ortak Basın Toplantısı düzenleyerek Mersin’e yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Ortak basın toplantısında ilk olarak konuşan AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, "Gerçekleştirilen yatırımlara rağmen Türkiye'yi, Mersin’i çok kötü durumda gösterenlerin yaptığı, vatandaşlarımızın aklıyla dalga geçmekten başka bir şey değil." dedi.
Mersin'in yatırım almadığı yönünde yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını belirten Tezcan, kentin AK Parti hükümetleri zamanında eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma, adaletten sanayiye 24 milyar liradan fazla yatırım aldığını söyledi. 
Türkiye'nin, koalisyon hükümetleri dönemi ile kıyaslanamayacak derecede iyi bir noktaya ulaştığını ifade eden Tezcan, şunları söyledi:

"Eski Türkiye döneminde vatandaşlar özellikle sağlık alanında hak ettiği hizmeti alamazken şuan sağlık hizmetleri inanılmaz derecede iyi durumda. Gerçekleştirilen yatırımlara rağmen Türkiye'yi çok kötü durumda gösterenlerin yaptığı, vatandaşlarımızın aklıyla dalga geçmekten başka bir şey değil. Bu yapılan açıklamalar vicdana da sığmaz, insaniyete de sığmaz, sağduyuya da sığmaz. 2002'den önce sağlık alanındaki hasta memnuniyet oranı yüzde 39,5 iken bugün bu rakam yüzde 75,4'e ulaşmış vaziyettedir. Bizler rakamlarla konuşuyoruz. Bugünkü sağlık sunumunun ne kadar kaliteli, ne kadar modern şartlarda verildiğini hepimiz biliyoruz. İnsanlar sağlıktaki dönüşümün farkındalığını yakalamış durumdalar." 
Şehir hastanelerinin ilkinin Mersin’e yapıldığını ifade eden Tezcan; yedi yıldızlı otel konforunda olan şehir hastanesinin hemşehrilerimizin hizmetinde kaliteli ve konforlu sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir dedi.
Ortak basın toplantısında Milletvekili Tezcan’dan sonra söz alan Milletvekili Ali Cumhur Taşkın Mersin ve Tarsus’a yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verip açıklamalarda bulundu.
Tarsus 350 bini aşan nüfusu ve sahip olduğu siyasi, ekonomik ve sosyal potansiyeli ile 54 ilden büyük bir şehrimiz. Bu büyüklüğü ile Mersin ve bölge siyaseti açısından da her zaman önemli bir yere sahip olmuştur diyen Taşkın; Ak Partinin 15 yıllık iktidarı süresinde Mersin ve Tarsus’a gereken önemi her zaman gösterdiğini ifade etti.
Tarsus Çamlıyayla yolu yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Taşkın, yapım çalışmalarının sona ermesi ile Tarsus Çamlıyayla arası seyahat süresinin yarıya düşeceğini söyledi.
Milletvekili Taşkın, Çukurova bölgesel hava limanı yapım çalışmaları, Tarsus Yenice Lojistik Merkezi İkinci etap yapım çalışmaları, Adana – Mersin Hızlı Tren Projesi ve bu projeye bağlı olarak Tarsus merkezde yapılan alt geçit ve mevcut hemzemin geçitlerin üst geçide dönüştürülmesi çalışmaları, Adana - Mersin Otoban yolu Çamtepe mevkiinde yapılan otoban bağlantı kavşağı yapım çalışması, Mersin OSB ve Ashabı Kehf bağlantı yolu kavşak yapım projesi çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Tarsus Hükümet Konağı yapım işinin 2018 yatırım programına alındığını, 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi yapım işinin de 15 Aralık 2017’de ihale edileceği bilgisini verdi. Tarsus’a Üniversite kurulması ile ilgili olarak; Söz verdiğimiz gibi Tarsus’a üniversite kurulması ile ilgili kanun teklifimiz Meclis Milli Eğitim Komisyonundadır. Hemşehrilerimiz merak etmesinler üniversitemiz kurulacaktır dedi. 
Tarsus’ta yapımı devam eden ve yapılacak olan DSİ yatırımlarından, baraj ve gölet inşaat ve projelerinden bahsetti. Turizm yatırımı olarak Karboğazı Kayak Merkezi Tesisleri ve Kazanlı Bölgesi Turizm Tesisleri proje ve altyapı çalışmaları hakkında da bilgi veren Taşkın, Mersin’imizin bütün ilçelerinde olduğu gibi Tarsus’ta vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, ihtiyaç duyulan ne varsa Ak Parti olarak kamu kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak milletimizin hizmetine sunmaktayız, kimsede bunu inkar edemez dedi.

Daha sonra Milletvekili Hacı Özkan ise ulaşım, eğitim ve sanayi alanında gerçekleştirilen yatırımlar ve devam eden projelere ilişkin açıklamalarda bulundu.
Milletvekili Özkan; Geçtiğimiz günlerde 608 milyon TL değerinde Orman su işleri bakanlığımız tarafından yapılacak Değirmençay Barajı başta olmak üzere 21 tesisin temelinin atıldığını ifade ederek, tamamlanmış barajlar ve göletlerimizle 141,5 milyon metre küp su biriktirme hacmine ulaşılarak, içme suyu, sulama suyu ve enerji üretimi konusunda önemli mesafeler alınmış çok ciddi yatırımlar yapılmıştır dedi. 
Mersin - Antalya arasında yapımı devam eden sahil yolu ile ilgili olarak Ak Partiden önceki hükümetlerin yapılamaz dedikleri yolu yapıyoruz diyen Özkan, Mersin – Silifke – Anamur Aksında 191 km yol, 10 tünel, 5 köprü, 1 viyadük tamamlanmış olup, 9 tünelin çalışmasının devam ettiğini ve 8 tünelin ihale işlemlerinin sürdüğünü belirterek toplam da 27 tünel yapılacağını ifade etti. 
Silifke – Mut, Silifke – Gülnar, Gülnar – Aydıncık ilçeleri arası yol yapım çalışmaları devam etmekte olduğunu ifade eden Özkan; Çeşmeli Taşucu otoyolu Yüksek Planlama Kurulu kararı Başbakanımız tarafından onaylandıığını söyledi.
Gençlik Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı ile alakalı yatırımlardan söz etme fırsatı bulamadığını ifade eden Özkan, Ak Parti Hükümetleri her dönemde Mersin’e gereken önemi vermiştir ve vermeye de devam etmektedir dedi.
Daha sonra Mersin Milletvekilleri olarak Mersin’e yapılan yatırımalar ve yapılacak olan yatırımlar konusunda her zaman destek olan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve Mersin Milletvekilimiz, Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan Bey’e Mersinli hemşehrilerimiz adına ayrı ayrı teşekkürlerini ifade etmeleriyle basın toplantısı sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.