SON DAKİKA
Hava Durumu

YAŞLILAR HAFTASINI KUTLADIK

Mersin BüyükşehirBelediyesi genel sekreter yardımcısı Nejat KEYKUBAT ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı DR.Serhat KANDEMİR bu gün Türkiye Emekliler Derneği SEMİHA TOKATLI HUZUR EVİ'NDE Yaşlılar Haftası münasebeti ile yaşlılarımızı ziyaret ettiler

Haber Giriş Tarihi: 01.10.2014 23:08
Haber Güncellenme Tarihi: 01.10.2014 23:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
YAŞLILAR HAFTASINI KUTLADIK
FERDA BİLGİN- Kandemir yaşlılar haftasını en kalbi duygularla kutlarken huzur evindeki yaşlı ama bir o kadarda misafirperver olan büyüklerimizle sohbet edip kısaca duygularını belirtti . Dr. Serhat Kandemir :

Yaşlılık herkese, her yaştan insana göre farklı anlamlar taşır. Toplumumuzun en önemli kişileri yaşlılardır. Onlar geçmişe ışık tutar, tecrübeleriyle bizleri aydınlatır. Geçmişi anlatan ve bizlere aktaran yine yaşlılardır. Her yaşlıya saygı duyulmalı ve hayatla ilişkilerinin kopmaması için yardımcı olunmalıdır. Bu yaşlılara bizim borcumuzdur.

Yaşlılık dönemine ulaşmış bir kişi, tüm hayatını insanlara hizmet etmekle, faydalı olmaya çalışmakla geçirmiştir ve bakıma muhtaç duruma düştükleri bu dönemde huzurlu bir hayat yaşamaya ve saygı görmeye hakları vardır. Yaşlı anne babaların huzurlu bir yaşlılık geçirmesi için gerekli şartları çocukları sağlayamadığında, devletin bakım hizmetleri devreye girer ve mutlu bir yaşlılık için devletin de uğraşı ile gönülleri hoş tutulmaya çalışılır.

Her genç kendisinin bugünlere erişmesinde, bugün yaşlanmış olan kişilerin rolünün farkında olmalı ve yaşlılara bu yönde davranışlar sergilemelidir. Her yaşlının saygı görmeye ve mutlu olmaya ihtiyacı olduğunu bilerek buna göre davranılmalıdır. dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.