SON DAKİKA
Hava Durumu

YENİDEN MEHMET AKDOĞAN

Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği 3. Olağan Genel Kurulunda, mevcut başkan Mehmet Akdoğan güven tazeledi.İzmir Birlik Başkanı Özer Türer'in Divan Başkanı olarak yönettiği genel kurul, katılım yüzdesi ve demokratik atmosferi ile örnek teşkil etti.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2015 19:33
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2015 19:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
YENİDEN MEHMET AKDOĞAN
 Servet Tazegül Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliğinin 3. Olağan Kongresi, çok sayıda üyenin yoğun katılımıyla şölen havasında gerçekleşti. 3716 üyenin oy kullandığı Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği seçimli genel kurulunda Hüseyin Cangin ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akdoğan'ın listeleri yarıştı.Yoğun katılıma sahne olan seçimde Mehmet Akdoğan 2419 oy alarak sandıktan zaferle ayrıldı.
1237 üyenin oyunu alan Hüseyin Cangin'e 1297 oy fark atan Akdoğan teşekkür konuşmasında birlik mesajı verdi.
Kıl Keçisinde Türkiye'nin ilk üçü içinde yer alana Mersinin hayvan varlığı itibarı ile inkar edilemeyecek bir noktada olduğunu ifade eden başkan Alkdoğan meraların açılması üreticilerin ise bilinçli hareket etmesi ile bölgedeki hayvan varlığının ülke ekonomisine katkısının artacağını söyledi.
Kendisine gösterilen teveccühe yetiştiricilere artı değer kazandıracak yeni projelerle karşılık vereceklerini belirten Mehmet Akdoğan demokrasinin gereği olarak sandık başına gelen tüm birlik üyelerine teşekkür etti. Genel kurulda divan başkanlığı görevini yürüten İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Özer Türer ise ; yönetim ve uzlaştırıcı uslubuyla takdir topladı.
Hayvan ıslahı ve hayvan yetiştirici birliklerinin kuruluşunu düzenleyen 5996 Sayılı 
Veteriner Hizmetleri , Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununda yapılan değişiklikle , Türkiye genelinde 2 milyon çiftçiyi temsil eden yetiştirici birliklerinin yasal kimlik kazandığını hatırlatan Özer Türer Tüm Birliklerin kısa süre içinde uyum genel kurulları yapılacağını belirterek Mersin'in yüksek katılım yüzdesi ve demokratik atmosferi ile tüm birliklere örnek teşkil ettiğini kaydetti. 
Mehmet Akdoğan ve Hüseyin Cangin'in listelerinde çok değerli isimler olduğunu ifade eden Türer "İki adayında bir araya getirdiği isimler yetiştiriciler arasında çok önemli yere sahip önder yetiştiriciler. Sandıktan çıkan sonuç yalnızca Mehmet Akdoğan'ın kazandığı bir genel kurul olarak değerlendirilemez. Mersinli Koyun-Keçi Yetiştiricileri herhangi bir karmaşaya mahal vermeden , kızgınlık yaşamadan sandık başına gitmiş ve oylarını en medeni şekilde kullanmışlardır.Sonucun Hayırlı olmasını temenni, ediyor, delegeler , tüm birlik üyeleri , katılımcılar ve duyarlı yaklaşımlarından dolayı emniyet güçlerimize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.