SON DAKİKA
Hava Durumu

7 AĞUSTOSTA DARBELER DEVRİNİ KAPATTIK

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında konuşuyor. Yıldrım: "7 Ağustos'ta darbeler devrini açmamak üzere kapattık." dedi

Haber Giriş Tarihi: 10.08.2016 20:50
Haber Güncellenme Tarihi: 10.08.2016 20:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
7 AĞUSTOSTA DARBELER DEVRİNİ KAPATTIK
 Yıldırım'ın konuşmasından satır başları

- Demokrasi ve hukuk için hükümet ve ve muhalefet olarak hep oradaydık. 

-7 Ağustos'ta darbeler devrini açmamak üzere kapattık."

-7 Ağustos'ta 10 milyon vatan evladı meydanlardaydı

-CHP, MHP, genel başkanları, parti mensupları oradaydı.
-Orada hepimiz İstanbul kadar muhteşemdik.
-Hep birlikte dünyaya mesaj verdik. O mesaj 'Devletimiz, milletimize aittir'.

BU UZLAŞMA ZEMİNİNİ KORUYACAĞIZ

Bu uzlaşma zeminini özenle koruyacağız. Türkiye toplumsal mutabakata varmıştır. 25 gündür meydanlardaki çığlığınızı duymayanlar, dün birliğimizi gördüler. Eli kanlı darbecileri görmezden gelenler Türkiye'nin sesini duydular. Bedduacı terörist başı da, azmettiricileri de Türk milletinin ihtişamını gördüler. Türkiye'yi dize getirmek isteyenler millet nasılmış gördüler. Terörist başı için delil delil diyenler Türkiye'nin talebini gördü. İstanbul'da Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde 5 milyon vatandaşımız darbecilere karşı çıktı. 80 ilimizdeki vatandaşımızın da kalbi Yenikapı'da attı.

O ELİ KANLI KATİLDEN MUTLAKA HESAP SORULACAK

"O terörist başı Türkiye'ye gelecek, hesap verecek. Türkiye'yi bombalatan, Meclis'i bombalatan, Türkiye'nin silahını Türk insanına doğrultan o adam hak ettiği cezayı mutlaka alacak. Şehit ve gazilerimizin kanlarının hesabını soracağız. O din bezirganından, hayasız yalancıdan, eli kanlı katilden mutlaka hesap sorulacak."

Türkiye'yi bombalatan, Türkiye'nin silahını Türk insanına doğrultan o adam hak ettiği cezayı mutlaka alacak. şehit ve gazilerimizin kanlarının hesabını soracağız.

Buradan tekrar Sayın Cumhurbaşkanımıza, TBMM başkanına, CHP ve MHP liderlerine teşekkür ediyorum.

Silahlı darbeye karşı silahsız gücün nasıl galip geldiğini tarih kitapları yazacak.

ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Daha faza çalışıp ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozacağız

Bildiğiniz gibi CHP ve MHP genel başkanları ile görüşmeler yaptık. kendilerini KHK'larla ilgili bilgilendirdik. Faydalı görüşmelerimiz oldu. 

Türkiye'nin önünde açılan büyük kapılar var. bugün cumhurbaşkanımız geniş bir işadamı topluluğu ile Rusya'ya gidiyor. Enerjiden ulaşıma, tarımdan turizme Rusya'da kapsamlı görüşmeler yapılacak.

YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ AĞUSTOS'TA AÇILACAK

TOBB bünyesindeki 365 başkanla bir araya geldik, iş dünyasının sorunlarını görüştük. Genelkurmay Başkanlığı'nı ziyaret ettik ve darbe girişiminin izlerini yakından gördük. Lefkoşa'daki demokrasiye destek mitingine telekonferansla katıldık. 15 Temmuz'da yoğun çatışmaların yaşandığı Çengelköy Polis Merkezi'ni ziyaret ettik, kahraman polislerimizle görüştük. Şehit ailelerini ziyaret ettik. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün son hazırlıklarını yerinde gördük. 26 Ağustos'ta bu muazzam eseri açacağız, Türkiye'nin 2023 hedeflerine emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.Dostlarımız artırıyoruz, artırmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin önünde açılan çok daha büyük yeni kapılar var. Bugün Cumhurbaşkanımızı Rusya'ya gidiyor. Enerjiden ulaşıma bir çok alanda kapsamlı görüşmeler yapılacak. Suriye başta olmak üzere bir çok kritik konu ele alınacak.

BİRLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK

Şehitle söz veriyoruz. Bu aziz vatanı namertlere çiğnetmeyeceğiz. Rengini temiz kanınızdan alan al bayrağımızı indirtmeyeceğiz. Hiç bir terör örgütü birliğimizi beraberliğimizi bozamayacak. Ruhunu bir dolara satanlara bu ülkeyi bırakmayacağız. O karanlık geceye tesim olmadığınız için bütün milletimize müteşekkiriz.

Pararlel kaybetti hukuk devleti kazandı, demokrasi kazandı.

Birlikte başardık destan yazdık, Önümüzdeki süreçte Türkiye'yi daha şeffaf bir ülke haline getireceğiz

15 BİN ÖĞRETMEN 10 BİN POLİS ALINACAK

Öğretmen adaylarımız polis adaylarımız bir müjde veriyorum. Yeni öğretim yılı için 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacak. İçişleri Bakanlığımız 10 bin polis alacak.

Büyük yatırımlar artık kaynak sıkıntısı yüzünden gecikmeyecek. kalkınma yönündeki hedefler birer birer gerçekleşeşecek.

BES OTOMATİK OLACAK

Yatırımcının önündeki engelleri bir bir kaldırıyoruz. Tasarrufları arttırmak için Bireysel Emeklilik Sistemi'ni otomatik hale getiriyoruz. Büyük yatırımlar artık kaynak sıkıntısı yüzünden gecikmeyecek, kalkınma yönündeki hedefler birer birer gerçekleşecek.

ÇİFTÇİLERE MÜJDE

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız gecikmiş kredi borçlarını yeniden yapılandırıyor. 33 bin kredi ortağının borçlarını 5 yıl vadeye yayıyoruz, icra takibini durduruyoruz. Üreticilerimizin bağduruyetini gidermek için tarım sigortalarının etkinliğini arttırıyoruz, kapsamını genişletiyoruz.

Türkiye Varlık Fonunu kuracağız. Büyük yatırımlar finans sıkıntısı yaşamayacak.

14 AĞUSTOS

14 Ağustos'u bekleniyor diyorlar. 14 Ağustos önemlidir. Çünkü 14 Ağustos Türkiye'ye efsaneler yaşatan AK Parti'nin 15. kuruluş yıl dönümüdür. Bu kuruluş yıl dönümünü de AK Parti'ye yakışır şekilde anacağız.

AK PARTİ GRUP TOPLANTISI'NDA SÜRPRİZ KONUKLAR 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti'nin grup toplantısına katılan Batı Trakya İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Karadağ Müftüsü Rıfat Feyziç ve Bulgaristan Müftüsü ile yakından ilgilendi. 

AK Parti'nin bugün yapılan grup toplantısına sürpriz konuklar katıldı. TBMM'deki grup toplantısına Batı Trakya İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Karadağ Müftüsü Rıfat Feyziç ve Bulgaristan Müftüsü de katıldı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ toplantıya katılan sürpriz konuklarla yakından ilgilendi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.