SON DAKİKA
Hava Durumu

İL VE İLÇE BAŞKANLARININ İSTİFASI ALINDI

Partinin kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci defa genel başkanlık görevini üstlendikten sonra verdiği değişim rüzgarı bayramdan sonra başlayacak. Erdoğan’ın, parti içinde FETÖ’nün siyasi ayağının ayıklanmasına yönelik temizlik hareketine bütün il başkanlarının istifalarını alarak başlayacağı iddia ediliyor. Erdoğan’ın 81 il başkanının istifalarını aldıktan sonra bazı il başkanlarına yeniden görev verirken, bazı il başkanlarına ise “teşekkür” edeceği öğrenildi.

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2017 15:09
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2017 15:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
İL VE İLÇE BAŞKANLARININ İSTİFASI ALINDI

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayramdan sonra başlayacak olan AK Parti kongre sürecinde bütün il başkanlarının istifalarını alacağı öğrenildi.Partinin kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci defa genel başkanlık görevini üstlendikten sonra verdiği değişim rüzgarı bayramdan sonra başlayacak.

 

Erdoğan’ın, parti içinde FETÖ’nün siyasi ayağının ayıklanmasına yönelik temizlik hareketine bütün il başkanlarının istifalarını alarak başlayacağı iddia ediliyor.

Erdoğan’ın 81 il başkanının istifalarını aldıktan sonra bazı il başkanlarına yeniden görev verirken, bazı il başkanlarına ise “teşekkür” edeceği öğrenildi.

Görevini sürdürecek il başkanlarından ise yeni bir liste yapması, o listede FETÖ ile bağlantıları onların ayıklanması istenecek.

Yeniden atanan il başkanları aynı zamanda ilçe başkanlarının istifalarını alacak, onlardan da ilçe yönetimlerinden benzer bir ayıklama yapması talep edilecek.

Bu arada, bazı belediye başkanlarıyla ilgili de bir yol ayrımına gidileceği yönünde iddialar da kulislerde konuşulmaya devam ediyor.

İddialara göre kulislerde Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkanları başta olmak üzere “Hayır” çıkan şehirlerin parti başkanları ile belediye başkanlarından bir kısmının da elemeye uğrayabileceği konuşuluyor.

O kadar ki, Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne kadar izlediği “sert” politikadan dönüş yapacağı, öteki toplum kesimleriyle iletişim kurabilecek bir yapılanma içine gideceğini seslendirenler bile var.

 

25 ilin il Başkanlarının ilçeleriyle birlikte istifası alındığı yönündeki haber diğer illeri de harekete geçirdi…

Genel Başkan Erdoğan'ın son günlerdeki konuşmalarındaki verdiği mesajlar ve beklentiler karşılık bulmaya başladı.Ak Parti’de Köklü bir Değişim Rüzgarları Esiyor.

Ak Parti 16.Yılında Farklı bir Teşkilat yapısı oluşturmak üzere değişim için düğmeye bastı.

Edindiğimiz bilgilere göre Ak Parti Genel Merkezi Önceikle 25 İl Başkanının dolaysıyla ilçelerinin de istifasını aldı.

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, il başkanlarıyla ilgili kanaatlerini almak üzere tüm illerin milletvekilleriyle görüşmeler gerçekleştirdi.

Ataş’ın üst yönetimle paylaştığı bilgilere göre ilk etapta 10 ilin ay sonuna kadar da 25 il başkanının değiştirilmesi yönünde süreç başlatıldığı öğrenildi.

AK Parti’de kongre sürecinde istifa eden il başkanlarının yerlerine yeni isimler atanacak. Böylelikle ilçe kongreleri başlamadan önce devam etmeyecek olan il başkanları, yerlerini yeni isimlere bırakmış olacak.

İlçe kongreleri de yeni gelen il başkanı tarafından organize edilecek. Kurban Bayramı’na kadar il başkanlıklarında yaşanacak değişimin ardından, bayram sonrasında da ilçe kongrelerinin yoğun olarak başlayacağı edinilen bilgiler arasında.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.