SON DAKİKA
Hava Durumu

KENDİSİ BATMIŞ NUMAN KURTULMUŞ

Siyasette kartvizit değiştiren eski aktörlerin başrolde olduğu yeni dönem başladı. Adam bulamayınca adamcıklarla ancak bu kadar hükümet kurulur.12 yıldır Türkiye'yi yöneten eski adamlarla yeni bir dönem nasıl olacaksa...

Haber Giriş Tarihi: 10.09.2014 10:35
Haber Güncellenme Tarihi: 10.09.2014 10:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
KENDİSİ BATMIŞ NUMAN KURTULMUŞ
  Nasıl bir değişim nasıl bir takla buna yürek dayanmaz. AKP'nin yeni Türkiye'sinde aktörlerden biri siyasi takla uğruna kapattığı Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, diğer ikisi ise Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu ve jöle oğlan Yiğit Bulut. Bir süredir AKP Genel Başkanlığında yedek kulübesinde bekletilen bu isimler sonunda sahaya sürüldüler. Onlar artık Başbakan Yardımcısı, danışman vs.
 
Bunların ilginç bir değişim, dönüşüm hikayeleri var. Evlere şenlik türden hem de... Numan Kurtulmuş, gömlek değiştirme konusunda çok usta bir isim, hızına Türk Hava Yolları pilotları bile yetişemez. Hükümetin diğer üyelerinden farklı bir durumu var onun, çünkü o kısa bir süre öncesine kadar koyu bir AKP karşıtıydı. ALLAH var yakınen takip ederdim. Hem Saadet Partisi hem de HAS Parti Genel başkanlığı dönemlerinde AKP'yi yerden yere vuran açıklamalar yapıyordu.
 
"Harun gibi geldiler Karun gibi oldular" diyerek yolsuzluklara vurgu yapıyordu, "One minute bir tiyatroydu" diyerek Erdoğan'ın İsrail karşıtlığının masaldan ibaret olduğunun ondan dinlemesi ne keyif veriyordu insana. Numan Beyin, AKP karşıtı görüşlerini internetten detaylarıyla izlemeniz mümkün. Hele bir video var ki, Başbakan'a "Muaviye" diyor, spiker ısrarla tekrarlatıyor, o da yineliyor; zamanı olanlar izlesin lütfen...
 
Kürsüde HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş bakın AKP'nin 2023 vizyonu için neler söylüyor: "2023'te göle Nasrettin Hoca'nın yoğurt sürmesi gibi bu maya tutar, bu sahtekar iktidar da olursa Büyük Ortadoğu Projesi sayesinde bölge ülkelerinin sayısının iki katına çıktığını göreceğiz." "2023'te bu vizyonları tutarsa Başbakanın Uganda cumhurbaşkanına Ona Minute dediğini duyacağız." "2023'te kredi kartı borcu dolayısıyla evine icra gelmeyen hiçbir evin kalmadığını duyacağız."
 
"2023'te zenginlerin yaşadığı sitelerin etrafında dilenen fakirlere polisin biber gazı ile müdahale ettiği haberlerini okuyacağız." "2023'te boşanma oranlarının evlenme oranlarının üstüne geçtiğini duyacağız." "2023'te kahvehanelerde yaşlılara yer kalmadığını çünkü genç işsiz üniversite mezunları ile dolu olduğunu göreceğiz."
 
"2023'te yasama işlerinin, emniyet işlerinin belki silahlı kuvvetler işlerinin özelleştiğini göreceğiz."
 
Hangi birini yazayım o kadar çok şey söyledi ki dedim ya, hızına yetişene helal olsun !!
 
Şimdi AKP hükümetinde bu şahıs Başbakan Yardımcısı, kendi ifadeleriyle Türkiye'yi batağa götüren ekibin en önemli parçası konumunda. Koyu bir AKP karşıtlığından koyu bir AK Partililiğe… Bir uçtan diğer uca müthiş bir değişim, dönüşüm. Anlaşılan daha önce lideri olduğu iki partide memleketi kurtarmaya soyunan Numan Kurtulmuş, baktı olmuyor çareyi kendini kurtarmakta gördü. Kendisi batmış Numan Kurtulmuş ya Türkiye zamanla göreceksiniz ..! Süleyman Soylu, Yiğit Bulut ve diğer saz arkadaşlarını reklamlardan sonra değerlendiririz.
 
Ekmeğimize bakalım. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.