SON DAKİKA
Hava Durumu

MİLLETVEKİLİ UYSAL: YANIBAŞIMIZDA SAVAŞ OLURKEN, ÜLKEMİZ BÜTÜNSE CUMHURİYET SAYESİNDEDİR

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2023 10:50
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2023 10:50
Kaynak: www.bilginhaberci.com
MİLLETVEKİLİ UYSAL: YANIBAŞIMIZDA SAVAŞ OLURKEN, ÜLKEMİZ BÜTÜNSE CUMHURİYET SAYESİNDEDİR

Milletvekili Uysal “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 100. yaşını kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azimli ve kararlı duruşuyla Cumhuriyet ilan edildi. Cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte Türkiye olarak yeniliklere açıldık ve geliştik. Medeniyet ülkesi olduk, dünya tarafından örnek gösterildik. Cumhuriyet, Türk milletine emanet edilen en büyük mirastır. Atatürk, ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz’ sözüyle Türk gençlerimizden de bu emanete sıkı sıkı sahip çıkmalarını istemiştir. Gelecekte ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacak olan gençlerimize Cumhuriyetin nasıl kazanıldığını iyi öğretmeli, vatan toprak bütünlüğü bilincini aşılamalıyız. Tam bir asırdır huzur ve barış içerisinde yaşıyorsak bunu Cumhuriyete borçluyuz. Türk milletine en çok yakışan rejim olan Cumhuriyete geçildikten sonra kadınlarımız da her alanda söz sahibi olmuş, önemli görevler üstlenmiştir. Nene Hatunlar, Halide Edipler, Kara Fatmalar, Şerife Bacılar, Gördesli Makbule Hanımlar, Halime Çavuşlar gibi kadınlarımızın da mücadelesiyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduk.
Yanı başımızdaki ülkeler parçalanma eşiğine gelmiş, savaşla boğuşurken bizim ülkemizin bir ve bütün olmasının şansı Cumhuriyettendir! Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında ülke olarak hem savunma sanayisinde hem de teknolojide önemli başarılar elde ettik, dışa bağımlılığımızı azalttık. Üreten bir Türkiye olarak dünya pazarlarındaki yerimizi ve saygınlığımızı artırdık Cumhuriyetimizin 100. Yılında. Türkiye’nin yeni yüzyılında Atamıza yakışır işler yapmaya devam edeceğiz.
Cumhuriyet, fazilettir.
Cumhuriyet, erdemdir.
Cumhuriyet, inançtır. 
Cumhuriyet, hürriyet ve bağımsızlığımızın teminatıdır. 
Yaşasın Türk Milleti!
Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!
Sonsuz bağlılık, vazgeçilmez yemin, hiç bitmeyecek azimle Cumhuriyetimizin 100. Yılı Türk milletimize kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. O kanlar dökülmeseydi bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti olamazdık. Anılarına saygıyla…”

Kaynak: www.bilginhaberci.com

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.