SON DAKİKA
Hava Durumu

BAŞKAN TUNA: “ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Erdemli İlçesi’nde hemşehrileri ile buluştu

Haber Giriş Tarihi: 25.12.2018 10:32
Haber Güncellenme Tarihi: 25.12.2018 10:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
BAŞKAN TUNA: “ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”
 Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin ile birlikte ilk olarak Çamlı Mahalle Muhtarlığının düzenlediği Belediye hizmetlerine teşekkür programına katılan Başkan Tuna, mahalle sakinlerinin yoğun ilgi ve sevgi gösterileri ile karşılandı.

Programın açılış konuşmasını Çamlı Mahalle Muhtarı İlyas Erdem yaptı. Erdem, Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’ya ve Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya çıktıkları bu yolda başarılar dileyerek; “Hayal edemediğimiz hizmetleri köyümüze kazandıran Erdemli Belediye Başkanımız Sayın Mükerrem Tollu’ya köyüm ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Hamit Tuna Başkanımızı tanıyor ve Toroslar’da yaptıkları hizmetlerin Büyükşehirde yapacaklarının teminatı olduğunu biliyoruz. Köyümüze gelerek bizi onure ettiler. Kendisine teşekkür ediyor ve destekliyoruz” dedi.

MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin de Erdemli İlçe Teşkilatı olarak gündüz oturmadan gece uyumadan çalışacaklarını vurguladı. Serin; “Küçüğünden büyüğüne herkesin sevgisini kazanmış olan Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Hamit Tuna Başkanımız ve Erdemli Belediye Başkanımız Sayın Mükerrem Tollu’nun her daim yanındayız ve çıktıkları bu yoldu başarılar diliyoruz” dedi.


Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise hep birlikte el ele çalışarak Büyükşehir Belediyesi’nde ve Erdemli Belediyesi’nde yüzde 55’in üzerinde oy alacaklarını söyledi. Tollu; “Erdemli’nin her mahallesinde, sokağında ve caddesinde çalışanlarımızın el emeği, alın teri ve göz nuru var. Allah’ın izniyle hep birlikte göreceğiz ve buna inanıyoruz ki beraber çalışmaktan her zaman onur duyduğumuz ve her platformda bizi yalnız bırakmayan Hamit Tuna Başkanım ile birlikte yüzde 55’in üzerinde oy alacağız” diye konuştu.

 

“Halkla Birlikte Yürütülen Her İşin Başarılı Olacağını Biliyoruz”

 

Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ise Erdemli ilçesinde hemşehrileri ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek; “Halkımızla birlikte yürütülen her işin başarılı olacağını biliyoruz ve buna göre hareket ediyoruz” dedi.

Başkan Tuna, 15 yıllık görev süreleri içerisinde Toroslar’da milletin verdiği yetki ve sorumluluğun altında ezilmemek adına köy görünümündeki ilçeyi bugün en hızlı gelişen bölge haline getirdiklerine dikkat çekerek, Toroslar’da yaptıklarının Büyükşehir noktasında yapacaklarının teminatı olduğunu söyledi.


6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile köylerin mahalleye dönüşmesi sonucunda kent merkezinde ne var ise köylere de aynı hizmeti sunmaya çalıştıklarının bilgisin veren Başkan Hamit Tuna, üreten insanların da her zaman yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini vurguladı. Başkan Tuna; “Gördük ki 20 yıldır narenciye üreticisinin ürettiği ürünler aynı değerde. Tarım maliyetleri kat ve kat artmış ama narenciyenin değeri aynı kalmış. Bu nedenle çiftçimize önderlik etmek amacıyla ürün motifleri geliştirdik. Çeşitli ürünler üzerinde araştırmalar yaptık. Ejder meyvesi, passiflora, safran, kahve bitkisi gibi. Bunlar bizim ARGE birimimizde üreticilerimize lokomotiflik yaptığımız ürünlerdir. Biz belediyeciliğe sadece yol, kaldırım, park ve spor tesisi yapmak anlamında bakmıyoruz. Doğumundan vefatına kadar insanlarımızın her zaman yanında olmaya gayret ediyoruz. Çiftçimizin, esnafımızın, memurumuzun, emeklimizin, sanayicimizin, yatırımcımızın ve kadınlarımızın yani herkesin derdini biliyor ve onların önerilerine yönelik kısa, orta ve uzun vadede planlamalar yaparak projeler geliştiriyoruz. Milletimiz ile beraber bir yönetişim anlayışı içerisinde Mersinimizi yönetmeye talibiz. Allah izin verirse, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Büyükşehir’de Hamit Tuna’ya, Erdemli’de Mükerrem Tollu’ya yetki ve sorumluluk verirseniz fikir üretmeyi bilen yanımız ve yönümüzle inşallah bu bölgenin coğrafyasına uygun hizmetler üreteceğiz” dedi.

Mahalle sakinleri de MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’nın Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile birlikte en güzel hizmetleri sunacaklarına inandıklarını ifade ederek, her iki başkanlarını da destekleyeceklerinin sözünü verdiler.

Başkan Tuna, toplantının ardından Çamlı Mahallesi sakinlerinden bir ailenin evine konuk oldu. Ailenin çocukları ile yakından ilgilenerek sohbet eden Başkan Tuna; “İnsanlarımızın gönlüne girmek ve dualarını almak kadar kalıcı bir güzellik yoktur” dedi.

            Başkan Tuna daha sonra Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin ile birlikte Erdemli İlçesine bağlı Kösbucağı, Dağlı ev Karahıdırlı Mahallelerini de ziyaret ederek, vatandaşların taleplerini dinledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.