SON DAKİKA
Hava Durumu

“BU YIL DA TEK YÜREK OLACAĞIZ”

Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 97’nci yıldönümünü bu yılda on binlerce Mersinli ile birlikte coşkuyla kutlayacaklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2018 11:28
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2018 11:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
“BU YIL DA TEK YÜREK OLACAĞIZ”
 Başkan Hamit Tuna, “Mersin Tek Yürek” sloganıyla bu yıl 15’incisini organize edecekleri Zafer Yürüyüşü ve etkinlikleri öncesi istişare toplantılarına başladı.

Kamuoyunu bilgilendirmek ve davet etmek amacıyla geçekleştirdikleri toplantılarının ilkini; İl ve İlçe Protokolü, Belediye Meclis Üyeleri ve Okul Müdürleri  ile bir araya gelerek yapan Başkan Tuna; “Tarihimizi unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve şehitlerimiz için okunan Kuran-ı Kerim’in ardından başlayan programda söz alan MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna,  15’incisini gerçekleştirecekleri yürüyüşe yıllardır katılımlarıyla destek veren tüm Mersin halkına teşekkür ederek, aynı desteğin devam edeceğine inandıklarını belirtti ve  özellikle yeni yetişen nesillere tarih şuurunu unutturmamak amacıyla Kurtuluş Günü programını çok önemsediklerini ifade etti.


          Konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yapan Başkan Tuna; “Belediye Başkanı yol, kaldırım, spor tesisi yapar, yeşil alanlar üretir ve daha birçok fiziki projeleri ve hizmetleri 21’inci yüzyıl şartlarına uygun şehircilik anlayışıyla yerine getirir. Ama Belediye Başkanı bir şey daha yapar. Kalabalığı millet yapan değerlere; diline, bayrağına, vatan toprağına, tarih şuuruna, milli kültürüne, manevi değerlerine sahip çıkar. Atalarımızdan emanet aldığımız bu değerler bizi millet yapan değerlerdir. Bu değerleri yaşatmak ve özellikle gelecek nesillere yansıtabilmek anlamında biz seçildiğimiz günden bugüne kadar özel gün ve haftaları hep önemsedik, çocuklarımıza ve gençlerimize aktarma gayreti içerisinde olduk” dedi.

“Tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını başkaları çizer” diyen Başkan Tuna; “Tarihimize her zaman sahip çıkacağız. Yaşadığımız Anadolu coğrafyası çok özellikli bir yer. Bu topraklarda emperyalist güçlerin hiçbir zaman hedefleri ve emelleri bitmedi. İşte bütün bunlara inat birlikten yana tavrımızı koyduğumuz zaman, birlikte olduğumuz zaman hiçbir kimsenin bu coğrafyayı ve bu milleti bölmeye ve böldürmeye gücü yetmeyecektir. İçimizde yaşayan Suriyelilerden vatansızlığın ve bayraksızlığın ne demek olduğunu görüyoruz. Türk Milleti olarak değerlerimize sahip çıkarak ve üreterek güçlü olmak durumundayız. Güçlü olmanın tek yolu üretimden geçer. Üreteceğiz. Ekonomik anlamda güçlü Türkiye’yi oluşturacağız. Ekonomik anlamda güçlü Türkiye siyasi anlamda da yaptırımı olan bir ülke demektir. Bölgesinde lider ülke olmak durumundayız” dedi.


Başkan Tuna, 3 Ocak Zafer Yürüyüşü’nün sadece Mersin özelinde değil, Türkiye genelinde de takip edilen bir organizasyon haline geldiğine de vurgu yaparak  “Atalarımızdan devraldığımız emanetimize sahip çıkmak anlamında o manevi iklim içerisinde 7’den 77’ye Toraslar Kuvayi Milliye anıtından başlayıp, adeta dereler ırmaklara, ırmaklar nehirlere, nehirler denizlere nasıl akıyorsa biz de on binlerce Mersinliyle  Cumhuriyet Meydanı’na kadar akıyoruz.  Bu yıl da ‘Zafer Yürüyüşü’ için 3 Ocak 2019 Perşembe günü saat:08.00’de Toroslar Belediye binamız önünde buluşalım.”


Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.