SON DAKİKA
Hava Durumu

ELVAN"SİSTEM DEĞİŞİNCE ZİHİNLER DE DEĞİŞECEK"

“Yetkide İstikrar” programlarının Mersin’de gerçekleşen buluşmasına Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla OLÇUM’da katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 04.06.2018 18:18
Haber Güncellenme Tarihi: 04.06.2018 18:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
ELVAN"SİSTEM DEĞİŞİNCE ZİHİNLER DE DEĞİŞECEK"
Mersin’in Tarsus ilçesinde düzenlenen iftar programına katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini ifade ederek "Son 16 yılda dünyanın Türkiye'ye bakışını ve yaklaşımını değiştiren, ezber bozan devrim niteliğinde Türkiye ekonomisini hiç kimsenin beklemediği büyük bir performansla dünyada ön sıralara taşıdık. 2017 yılında dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinin başında yer aldık. Çin'i ve Hindistan'ı büyüme hızı itibarıyla geçtik. Onca zorluk ve sıkıntılara rağmen bu performansı gerçekleştirdik. Son 16 yılda yapılamaz denilenleri yaptık, gerçekleştirilemez denilenleri teker teker gerçekleştirdik” dedi. Elvan, muhalefete de seslenerek “Millet, halkımız ne derse o olacak. Biz milletimize güveniyoruz. Halkın söylediği söz dışında başka bir söz tanımıyoruz, bundan sonraki süreçte de asla tanımayacağız" diye konuştu.

Bakan Elvan, "Birileri, 'Bugüne kadar siz ne istediniz de yapamadınız?' diyorlar. Parlamenter sistem bugüne kadar darbeci ve vesayetçi üretmek haricinde ne yaptı? Değişimden, dönüşümden, reformdan korkan, statükoyu ana ilke olarak benimsemiş o zihinlerin değişeceğine inanıyorum. Önümüzdeki seçimle beraber Türkiye yeni bir sisteme geçiş yapacak. Sistem değişecek. O zihinlerin de değişeceğine inanıyorum" diye konuştu.yalcintarsus1Yalçın: İstikrarın Önemini Çok İyi Biliyoruz

“Kamu görevlilerinin haklarını savunmaya, alınterlerinin değerini artırmaya devam edeceğiz” diyen Yalçın, “Büyük bir başarı göstererek, 1’lerle başlayan mücadeleyi bugün 1 Milyona ulaştırdık. Örgütlü yapımız güçlendikçe, sendikal yolculuğumuz sürdükçe kamu görevlilerinin ekonomik ve sosyal haklarındaki iyileşme sürecek, ülkemizde özgürleşme devam edecek, küresel anlamda umut artacak, mazlum ve mağdurlar yarına güvenle bakabilecek. Çünkü bu ışığı gittiğimiz yerlerde görüyoruz. Durduğumuz nokta önemli, yaptığımız iş kıymetlidir. Bereketi ve heybeti birleştirdiğimizde çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok. Onun için, geldiğimiz yerle, yaptıklarımızla yetinmemeli, daha çok çalışmalı, mevcut üyelerimize yenilerini eklemeliyiz” şeklinde konuştu.

Mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizen Yalçın, teşkilatına uyarlarda da bulunarak, “Yürümeye, büyümeye, dik durmaya devam edeceğiz. Çalışmaya, ara vermeden heybetimizi büyütmeye devam edeceğiz. Çünkü bizim heybetimiz, emeğin değerini artırıyor, adaleti diri tutuyor. Bizim büyüklüğümüz, mazluma, mağdura güç oluyor, onlara cesaret veriyor” ifadelerini kullandı.

İstikrar vurgusu yapan Yalçın “Ülkemiz şimdi 24 Haziran için gün sayıyor. Biz emek kesimi olarak 16 Nisan’da neye evet dediğimizi biliyoruz. İstikrarsız zeminler bizlere, sabit gelirli insanlara çok yaramıyor. Biz her zaman istikrarsız zeminlerde kaybediyoruz. Ama ülkemiz ne zaman istikrarı yakalarsa kar ediyoruz” diye konuştu.tarsusiftar1Yeni yönetim sistemi ile beraber kamudaki yapılanmaya da değinen Yalçın, “Türkiye bir değişim ve dönüşüm sürecine girdi. Bu anlamda sistemsel olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin oluşturduğu bir zemine giriyoruz. Yeni zemine girerken kamunun yeniden yapılandırılması söz konusu… Bu süreç çalışılırken istişaresiz, ortak akıldan yoksun bazı tasarımlar kamuoyuna yansıyor. Biz bu süreçte istişare edilmeyen, ortak akıldan geçmeyen, rafine edilmeyen, topluma sunulmayan her şeyin sosyal maliyeti olabileceğine dikkat çekiyoruz” şeklinde konuştu.uslutarsusUslu: Türkiye’nin Büyümesine Katkı Sunacağız

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu da yaptığı konuşmada yeni dönemde daha güçlü bir Memur-Sen’in olacağını söyledi. Uslu, “Emek vererek, ter akıtarak, yorularak birliğimizi büyüttük. Büyüklerimizin zorluklar içinde birkaç kişi ile başladığı bu mücadele şimdi 1 Milyon sayısını aştı. Artık sorunları çözme noktasında çok daha güçlüyüz. Memur-Sen hem kamu görevlilerinin hem de Türkiye’nin önünde duran sorunlar için artık daha güçlü çekilde mücadele edecektir. İfadelerini kullandı.

Uslu, toplu sözleşmelerde kamu görevlilerine pek çok kazanım elde edildiğini hatırlatarak “Biz o kazanımları örgütlülüğümüz sayesinde aldık. Şimdi yeni başarılara imza atma vakti. Önümüzde hem kamu görevlileri açısından hem de ülke açısından çözülmesi gerek sorunlar var. Kamu görevlilerinin sorunlarını masada ülkenin problemlerini de demokrasi ile çözeceğiz. İstikrardan yana tavır alarak Türkiye’nin büyümesine katkı sunacağız” şeklinde konuştu.olcumiftarOlçum: Tam Bağımsızlık İçin Vesayetle Hesaplaşıyoruz

Programda bir selamlama konuşması yapan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, “Bir yanda küresel vesayet, bir yanda emperyalistlerin işbirlikçileri ile milletin hak ve özgürlüklerine saldıran bir vesayet. Türkiye’deki vesayet, emperyalist ülkelerin oluşturduğu vesayetin türevidir. Eğer vesayetle tam anlamıyla hesaplaşırsak bağımsızlığımız da tam anlamıyla sağlanmış olacaktır” şeklinde konuştu.

 

Çelik: Adımlarımızı Büyüterek Atmaya Devam Edeceğiz

 

 

Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah Çelik de yaptığı açış konuşmasında Memur-Sen’in büyüme oranına vurgu yaptı. Memur-Sen’in örgütlü yapısından aldıkları güçle her zaman kazanımlara öncülük edeceklerini belirten Çelik, “Kazanımlarımız, adımlarımız ve mücadelemiz daima sürecek. Davamızda kişilerden çok dava bilincinin önemi var. Sen ben demeden, biz diyeceğiz ve adımlarımızı büyüterek atmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.