SON DAKİKA
Hava Durumu

“MERSİN’İN BÜTÜNÜNDE BÜYÜKŞEHİR’İN İMZASI VAR”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, açılış programları ve hizmet tanıtım toplantılarına hız kesmeden devam ediyor. Toroslar ilçesinde yaşayan vatandaşlar ile bir araya gelerek onlara seslenen Başkan Kocamaz, “Mersin’in bütün ilçelerinde Büyükşehir Belediyesi’nin imzası var” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2019 14:16
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2019 14:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
“MERSİN’İN BÜTÜNÜNDE BÜYÜKŞEHİR’İN İMZASI VAR”
 Başkan Kocamaz, Toroslar İlçesi Alsancak Mahallesi’ndeki vatandaşlar bir araya gelerek, Büyükşehir Belediyesi tarafından Alsancak Mahallesi’ne yapılan hizmetlerin tanıtım toplantısını gerçekleştirirken, Demirtaş Mahallesi İçme Suyu, Muhtarlık Binası ve Fırtına Taksi Durağı’nın açılışlarını da gerçekleştirdi.

Tanıtım Toplantısı ve açılış törenlerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Toroslar Belediye Başkan Adayı Ender Turhan, İYİ Parti Toroslar İlçe Başkanı Abdulkadir Arsoy, il ve ilçe yönetimi, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

“Mersin’in bütün ilçelerinde imzamız var”

Toroslar ilçesinde ikamet eden vatandaşlar ile bir araya gelerek onlara Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve yapmayı planladığı hizmetleri anlatan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,  “Mersin her geçen gün değişiyor, her geçen gün gelişiyor. Yılların ihmaline uğramış birçok problemi de çözüme kavuşuyor. 30 Mart 2014 tarihinden bu yana gece-gündüz demeden Mersin’in bütün ilçelerinde Büyükşehir Belediyesi’nin imzası var. Mersin’in neresine giderseniz gidin, isterseniz dağına, isterseniz ovasına, isterseniz yaylasına, mutlaka Büyükşehir Belediyesi’nin bir aracını ya da orada bir çalışmasını görebilirsiniz” dedi.

“Mersin artık kabuğunu kırmaya hazır”

Mersin’in hizmete aç bir kent olduğundan söz eden Başkan Kocamaz, “Adı Büyükşehir ama içi bir türlü doldurulamamış Büyükşehir’di. Ama bugün geldiğimiz noktada Allah’a çok şükür ki Mersin artık kabuğunu kırmaya hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyelerinin en önemli sorunları trafik olarak görülüyor. Ama bunun yanında nüfusu son 50 yılda 30 katına çıkmış, çok yoğun göç almış Mersinimizde işsizlik en önemli sorunlardan birisi. İşsizliği belki direkt olarak Belediyeler çözemeyebilir ama Belediyeler hazırladıkları planlarla, projelerle istihdama katkı sağlar. Sanayicilere sanayi tesislerinin yapılması için zemin hazırlar ve onlar da o bölgeye yaptıkları sanayi tesisleri ile işsizliğe çözüm ulaştırılır. Üretime katkı sunarlar” şeklinde konuştu.

“Mersin’in en büyük projesi: Metro

Trafik problemi ile ilgili de Mersin’in yıllardan beri çözülememiş birçok konusu olduğunu belirten Başkan Kocamaz, “Kavşaklar maalesef trafik sorununu çözmeye yeterli değildi. Başlangıçta küçük dokunuşlarla bu problemlerin bir kısmını hafiflettik ama en son Mersin’in tarihi boyunca görüp görebileceği en önemli projesi olan metro inşallah bu ekonomik kriz biraz rahatladığı, hükümet tasarruf tedbirlerini biraz gevşettiği anda ihaleye çıkılacak ve inşallah önümüzdeki dönemde bu metro inşaatı Mersin’in bugüne kadar yapılmış en büyük projesi olarak halkımıza hizmet verecek”diye belirtti.

“Nihai hedefimiz Mersin’i turizm konusunda söz sahibi kentler haline getirmek”

Başkan Kocamaz Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin genelinde hayata geçirilen hizmetleri anlattı ve “Hemen yanı başımızda Müftü Deresi var. Bu Müftü Deresi maalesef geçmiş yıllardan bu yana çok sağlıklı bir şekilde kullanılamıyordu. Bu bölgeye de çok özel bir proje hazırlattık ve inşallah bu proje hayata geçtiğinde Eskişehir’deki Porsuk Çayı gibi, belki düz akan bir su değil ama kademeli su tutulan, çevresinde insanların rahatça nefes aldığı, çeşitli aktivitelerden faydalandığı, bilim merkezlerinin oluştuğu, çocukların hoşça vakit geçirebileceği, birçok aktivitenin değerlendirileceği önemli bir nefes alma noktası olacak.  Müftü Deresi’nin en alt kısmında Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın bulunduğu bölge, Sayın Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla Millet Bahçesi oluyor. Ama biz o Millet Bahçesi’ni hemen doğu tarafındaki ağaçlık alan ile ve daha önce Aquapark yapılan bölge ile birleştirerek, Atatürk Parkı ile birlikte çok geniş bir rekreasyon alanı oluşturuyoruz. Bu bölgeler ve Aquaparkın bulunduğu bölgeye hazırlattığımız çok özel proje hayata geçirildiğinde Mersin insanların merak ettiği, farklı bir kent olacak. Nihai hedefimiz Mersin’i her konuda olduğu gibi turizm konusunda da söz sahibi kentler haline getirmek. Yapacağımız bu yatırımlar da turizme çok büyük altlık oluşturacak” sözlerine değindi.


30 Mart 2014 tarihinden bu yana gerek Büyükşehir Belediyesi, gerekse de MESKİ olarak Mersin’in tamamına konuşlanmış durumda olduklarını dile getiren Başkan Kocamaz, “Her tarafında bir şantiye görüntüsü var. Her tarafta yatırım var.  Hiçbir ilçemizi ve hiçbir mahallemizi bir diğerinden ayırmıyoruz. İnşallah bu hizmetler 31 Mart’ta vereceğiniz destekler ile kesintisiz bir şekilde devam edecek. Hizmetlerimizin tüm Mersin’e ve insanlığa hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, muhtarlar tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a çiçek takdim edildi.Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.