SON DAKİKA
Hava Durumu

“ SİZE EN İYİ HİZMETİ VERECEK İNSANI SEÇMEK”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin gezisini tamamladı. 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Mersin’e gelen Akşener, Mersin’deki ikinci gününde Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçe teşkilatlarını gezdi

Haber Giriş Tarihi: 16.02.2019 12:40
Haber Güncellenme Tarihi: 16.02.2019 12:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
“ SİZE EN İYİ HİZMETİ VERECEK İNSANI SEÇMEK”
İlçe teşkilatları ziyaretinin ardından esnaf gezisi de düzenleyen Akşener, ilçelerde coşku ile karşılandı. Kendisini coşkuyla karşılayan Mersinlilere seslenen Akşener, “Belediye Başkanlığı seçimlerini Türkiye’nin bekası üzerinden yürütmek Türkiye’ye, Türk Milleti’ne hakarettir. Dolayısıyla siz 31 Mart’ta kulakları çekeceksiniz ki üreticinin, çiftçinin, esnafın, manavın bir teröristmiş gibi muamele görmesinin önüne geçeceksiniz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Mersin Milletvekilleri, İYİ Parti Silifke Belediye Başkan Adayı Özer Özel, İYİ Parti Erdemli Belediye Başkan Adayı Serdar Aslan, Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç, Çamlıyayla Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Sofu ile birlikte ilçe teşkilatlarını gezdi.

İlçe başkanlığı ziyaretleri esnasında vatandaşlara seslenen Akşener, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti’nin adayı Burhanettin Kocamaz’a ve İYİ Parti İlçe Belediye Başkan adaylarına 31 Mart’taki yerel seçim için destek istedi.

Meral Akşener: “İnşallah bir daha buraya güneşle geleceğim”

İlçe teşkilatlarını gezerek ikinci gün gezisine başlayan Akşener, kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa seslenerek, yapılacak yerel seçimlerde destek istedi. Sıkıntılı dönemlerden geçerek bugünlere geldiklerini hatırlatan Akşener, “Bereketli geldin dediler. İnşallah bir daha buraya güneşle geleceğim. Biz çok kısa sürede yola çıkan siyasi bir partiyiz. Sizlerle birlikte kurduk. Çok zorluklar çektik. Siz her biriniz tek tek cesur insanlarınsınız. Allah hepinizden razı olsun. Kurucu il ve ilçe başkanlarımızdan şu anki tüm başkanlarımıza kadar yaşamadığımız eziyet kalmadı. Edilmedik eziyet kalmadı. Ama başta gençler, sonra kadınlarımızın direnci ile hep beraber üstesinden geldik. Erkekler işinden oldu. Aşından oldu ama direndiniz. Bu bir Kuvay-i Milliye hareketine döndü. Ama mutfak yanıyor. Gençler işsiz. Son dönemde bir milyon genç işsizler kervanına katıldı. Bunun neticesinde işsiz sayısı 4 milyona çıktı. Anneler çocuklarının cebine sabah koyacağı harçlığı düşünüyor. Rahmetli Demirel’in bir sözü var. ‘Tencere her hükümeti sallar’ diye. Dolayısı ile bu yerel seçim iktidar değişikliğine sebep olacak bir seçim değil. Sayın Cumhurbaşkanı 4 yıl daha koltuğunda oturup ülkeyi yönetmeye devam edecek. Dolayısı ile hiç kimsenin sandalyesi tehdit altında değil. Türkiye’nin bekası mekası diyerek bir tahterevalliyi ortaya koyup bir tarafına kendilerini, bir tarafına da şeytanlaştırılmış başka yapıyı koyup seçime götürüyorlar sizi” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde hükümetin kulağının çekilmesi gerektiğini ifade eden Akşener, “Şimdi yapacağınız iş hani anneler zamanında bir kulak çekerdi ya, işte o kulağı anne eli gibi çekip hafif kıvratmak, 31 Mart’tan sonra sizin ihtiyaçlarınıza bakmalarını sağlamaktadır. Siz ne yapacaksınız muhtar seçeceksiniz. Yani muhtarın kim olduğunun

hangi görüşte olduğunun Türkiye’nin bekası ile ne alakası var. Yani Mersin’de seçtiğiniz bir muhtar kardeşinizin Türkiye’nin bekasına olumlu ya da olumsuz ne etkisi olabilir. Ben alışkınım elektrik kesilmesine, bomba tehdidine, alışkınım çöp kamyonlarının miting alanlarını kapatmasına, arada böyle test oluyoruz. AK Parti’den, İYİ Parti’den MHP’den ya da Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçilen bir muhtarın Türkiye’nin bekasına hangi etkisinin olduğunu bana birilerinin anlatması gerekir. Belediye Başkanlığı seçimlerini Türkiye’nin bekası üzerinden yürütmek Türkiye’ye, Türk Milleti’ne hakarettir. Dolayısıyla siz 31 Mart’ta kulakları çekeceksiniz ki esnafın, manavın, bir teröristmiş gibi muamele görmesinin önüne geçeceksiniz. Elinize bir imkân geçiyor. Ondan sonra da elinize 4 yıl bu imkân geçmeyecek. Dolayısıyla bu imkanı İYİ değerlendirelim” şeklinde konuştu.

“Yerel seçime değil de savaşa gidiyoruz sanki”

Vatandaşların dertlerini dinlemek ve hükümete iletmek için geldiklerini sözlerine ekleyen Akşener, “Biz dertlerinizi sizden dinleyeceğiz iktidar oluncaya kadar iktidar partilerine yaptıracağız. İktidar olduktan sonra kendimiz yapacağız. Söylediklerimizin önemli bir kısmı gerçekleşiyor. Sadece çiftçinin mazotunun, gübresinin, elektriğinin ucuzlatılması ile ilgili bir mesafe alamadık. Göreceksiniz seçim sonuna kadar bu konuda da mesafe kat edeceğiz. Bu kardeşiniz sizin derdinizi anlata anlata çözdürecek. Onlar çözmüyorsa da biz çözeceğiz. Belediye Başkanı ve muhtar seçmek için yola çıktık. Mehter marşı ile yerel seçime değil de savaşa gidiyoruz sanki. Allah Allah… AK Parti, MHP, CHP veya başka bir partiden seçildiği takdirde beka ile ilgili sorun yok da İYİ Parti’den bir aday seçilince mi beka sorunu oluyor. Tecrübeli bir politikacı olarak sizden ricam yerel seçimlerde önceliğiniz size en iyi hizmeti verecek insanı seçmek olacak. Çiftçinin, esnafın, öğrencinin, yaşlının, gencin, kadınların derdiyle dertlenen bir belediye başkanı seçeceksiniz. Kapısından içeri girebileceğiniz, kibirli olmayan, yanındakileri kayırmayan, aile boyu çevresini zengin etmemiş etmeyecek bir belediye başkanı seçeceksiniz” diye belirtti.

İlçe teşkilatları gezilerinin ardından esnafları gezerek istek ve taleplerini dinleyen Akşener’in Mersin gezisi, Tarsus İlçe Başkanlığı ziyaretinin ardından sona erdi.


Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.