SON DAKİKA
Hava Durumu

TOROSLAR, CUMHUR İTTİFAKINDA KENETLENDİ

Toroslar Seçim İletişim Merkezi’nin açılışında konuşan Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Biz seçildiğimiz gün parti rozetimizi bir yana bırakıp, bütün Toroslar’ın belediye başkanı olduk. İnşallah, 31 Mart’tan sonra da bütün Mersin’in belediye başkanı olacağız” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 30.01.2019 11:24
Haber Güncellenme Tarihi: 30.01.2019 11:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
TOROSLAR, CUMHUR İTTİFAKINDA KENETLENDİ
 Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Atsız Afşın Yılmaz'ın, Zeki Ayan Mahallesi mezarlık kavşağındaki Toroslar Seçim İletişim Merkezi, coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışa; Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, MHP Mersin Milletvekilleri Olcay Kılavuz ve Baki Şimşek, MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Çağrı Ünel, AK Parti Toroslar İlçe Başkanı Onur Ünlü, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, mahalle muhtarları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

          MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, yoğun ilgi ve destek tezahüratları eşliğinde açılış alanına gelerek, hemşehrileriyle kucaklaştı.

Programın açılış konuşmasını MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan yaptı. Doğan, Cumhur ittifakına gönül veren tüm hemşehrilerine teşekkür ederek; “AK Parti İlçe Teşkilatıyla beraber Cumhur İttifakını Toroslar ve Mersin’de zafere ulaştıracaklarını söyledi.

AK Parti Toroslar İlçe Başkanı Onur Ünlü de MHP İlçe Teşkilatıyla beraber stratejilerini belirlediklerini ve bu doğrultuda sahaya indiklerini vurgulayarak; “Bu saatten sonra parti ayrımımız yok. Stratejilerimizi belirledik ve yolumuza devam ediyoruz.AK Parti Teşkilatı olarak gerek Toroslar’da gerekse Büyükşehirde Cumhur ittifakının başarılı olabilmesi için ev ev, kapı kapı dolaşarak çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Çağrı Ünel de Seçim ofisinin Toroslar’a ve Mersin’e hayırlı olmasını diledi. Ünel; “MHP İl Teşkilatı olarak 7/24 Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Hamit Tuna, Toroslar Belediye Başkan Adayımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz ve 12 İlçemizdeki Cumhur İttifakı adaylarımızın sonuna kadar yanında olacağız” dedi.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise; “Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir ve 13 İlçemizde zafere ulaşacaktır” dedi. Şimşek; “Toroslar’da 15 yıldır başımızı dik tutan, her siyasi görüşten, etnik kökenden ve mezhepten insanımızın Belediye Başkanlığını yapan Yörük beyi Hamit Tuna, Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız, Yine Toroslarımızın Yörüğü Atsız Afşın Yılmaz da Toroslar Belediye Başkan Adayımızdır. Hayırlı uğurlu olsun. Toroslar’ın yiğit evlatlarına düşen adaylarımıza sahip çıkmaktır. Biz yaptığımız ittifakı açık ve net olarak yapıyoruz.Gizli kapaklı bir hesabımız yok. Cumhur İttifakının sonuna kadar arkasında olacağız” dedi.

Daha sonra söz alan MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz da el birliği ve kader birliği ile 31 Mart’ta Mersin Büyükşehir ve 13 İlçeyi Cumhur İttifakında kenetlenerek kazanacaklarına vurgu yaptı. Toroslar halkına seslenen Kılavuz; “Sayın Hamit Tuna Başkanımızın Toroslar’a yaptığı hizmetleri en iyi bilenler sizlersiniz. Başkanımız, çaresizlerin çaresi oldu. Her türlü hizmeti ortaya koydu. Cenab-ı Allah yolunu açık eylesin. Biz tüm adaylarımızın etrafında kenetleneceğiz, 13 İlçemizi ve Büyükşehir Belediyesini kazanacağız” dedi.

 “Hamit Tuna Başkanımızın Toroslar’daki başarılı hizmetlerini, belediyecilik anlayışını sürdürmek ve daha ileriye taşımak üzere Toroslarımıza adayım” diyen Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Atsız Afşın Yılmaz; “Cumhur ittifakı çatısı altında hep beraber çalışarak, halkımızın desteği ile inşallah bu seçimi kazanacağız” dedi.

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna da üç dönemdir olduğu gibi bu dönemde de Toroslar halkının kendilerine destek vereceklerine inandıklarını belirterek, “Toroslar’da gönüller hazır, hemşehrilerimiz hazır” dedi.

Başkan Hamit Tuna; “2004-2009-2014 seçim zaferimizin kahramanları, değerli Toroslar halkımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun. Üç dönemdir bizi Toroslar Belediye Başkanı yaptınız. Birlikte çalıştık ve beraber olduk. Güç birliği yaptık. Bugün gücümüz daha da arttı. Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımızın takdirleriyle Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayıyız. Bize yüklenen bu misyon ve yükün farkındayız. Bu nedenle Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar Mersinli hemşehrilerimizle kucaklaşıyoruz. Her gittiğimiz ziyarette halkımız Cumhur İttifakından bahsediyor ve destekleyeceklerini ifade ediyor. Bizler de 24 yıldır siyasetin içerisindeyiz ve insanlarımızın gönlünde makam edinmek için gayret ettik. Biz birlikten yanayız. Herkesin oyunu almaya talibiz. Sosyal ve demokratik yapısı farklı olan her kesimden insanlarımız bizimle ilgili olumlu konuşuyor. Çünkü biz seçildiğimiz gün parti rozetimizi bir yana bırakıp, bütün Toroslar’ın belediye başkanı olduk. İnşallah, 31 Mart’ta da bütün Mersin’in belediye başkanı olacağız. Toroslar’da Atsız Aşın Yılmaz Bey adayımız. Gücü benim tarifimle sol elin gücü kadar zayıf. Bütçesi ve yetkileri az. Ama bir de yüzde 70 yetkinin olduğu, bütçesi fazla Büyükşehir var. Sağ kol. İki kolu da bize verin, hizmetin en güzelini Toroslarımıza sunalım” dedi.

Konuşmaların ardından; Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Atsız Afşın Yılmaz’ın, Zeki Ayan Mahallesi’ndeki Toroslar Seçim İletişim Merkezi’nin açılış kurdelesi, Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ve protokol üyeleri tarafından kesildi. Başkan Hamit Tuna, seçim iletişim merkezinin Toroslar’a ve Mersin’e hayırlı olmasını diledi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.