SON DAKİKA
Hava Durumu

TEK DERDİ BAŞKANLIK SİSTEMİ

Yazının Giriş Tarihi: 25.08.2015 15:42
Yazının Güncellenme Tarihi: 25.08.2015 15:42
 Türkiye'nin gündeminde malumuz iki mesele var. Artan Terör olayları ocaklarımıza düşen şehit haberleri ve onlarca gazimizDiğeri ise erken seçim ve Başkanlık sistemi PKK terörünün hedefi Türkiye'yi bölmek yani Doğu ve Güneydoğu'yu önce özerk yapmak sonra da bu ülkeden koparmak.

Erken seçimin hedefi AKP'ye Başkanlık Sistemine geçişi sağlatacak bir sonuç çıkarmak.Başkanlık Sisteminin temel özelliği de federasyon yani Türkiye'nin eyaletlere ayrılması. Eyalet demek Doğu ve Güneydoğu'nun özerk bir statüye kavuşması demek.Peki bunu kim istiyor ve neden yerli işbirlikçilerini kullanıyor bunu sorgulamak lazım…

Şimdi karşımıza oldukça manidar bir sonuç çıkıyor.PKK terörünün hedefi ile Başkanlık Sisteminin fiili sonucu aynı;"Türkiye'yi bölmek!" Başkanlık hayalinin sandığa gömülmesinin ardından PKK terörünün yeniden harekete geçirilmesi ve buna paralel olarak başkanlık hayallerinin yeniden dayatılması bir tesadüf mü Sizce 7 Haziran'dan sonra yaşadığımız kaos bir danışıklı dövüş olabilir mi?

Peki, ne için? İsterseniz bu sorunun cevabını dönemin Refah Partisi MKYK Recep Tayyip Erdoğan'dan okuyalım;Başkanlık sisteminin ortaya çıkışı bir özentinin sonucu ya da Amerikan emperyalizminin bize bir tavsiyesi. (1993)Günümüzde Amerikan emperyalizmi demek İslam dünyasının kan gölüne çevrilmesi yani BOP demek.Peki şimdi ne değişti diye soruyoruz sadece soruyoruz bu milletin 13 yıl bunlar kimyasını bozdular.

Düşünmeyen ,değerlendirmeyen,çaldılar ama yol yaptılar modu ile nefes alıyoruz yeter düşüncesi ne acı! BOP İsrail'in Arz-ı Mev'ud hayali demek!Lütfen kaç defa yazdık açın bakın şu Arzı Mevud konusuna… Bu hayale göre Nil'den Fırat'a kadar olan topraklar kurulmak istenen Büyük İsrail devletinin sınırlarını içerisinde kalıyor. Bu da Doğu ve Güneydoğu'nun Türkiye'den koparılarak bir Kürt devleti makyajı parçalı Kürdistan Projesi altında İsrail'e teslim edilmesi demek!

BOP eş başkanına düşen de elbette bu projenin gerçekleşmesini sağlamak! O halde her şey gayet açık değil mi?Onlara düşen BOP'u gerçekleştirmek, millete düşen de BOP oyununu yemek…Yoksa 7 Haziran seçiminden önce:"400'ü verin Başkanlık Sistemini kuralım. 400'ü verin Çözüm Sürecine koşalım. 400'ü verin bu iş huzur içinde hallolsun."7 Haziran seçim sonucu:Millet 400 yerine 258 verdi. Bu sonuçla bırakın başkanlığı 13 yıllık tek başına iktidar bile gitti.Günlerdir yaptığı derin tezgahların sonucunda ne yaptı ne etti hesabı olan erken seçimin alt yapısını kurdu Cumhurbaşkanı…

7 Haziran seçiminden sonra:"Şimdi utanmadan, sıkılmadan, 'Çözüm Süreci'ni hala devam ettiriyoruz' diyor. Neyi devam ettiriyorsunuz, her şey ortada. Bana göre Çözüm Süreci buzdolabındadır."Zamanla derin dondurucuyu da kullanacaktır.Şimdi herkes soruyor. Bu terör neden ve nasıl hortladı?

Cevabı BULGARİSTANLI Sağlık Bakanı geçen gün katıldığı bir programda açıkladı. "Cumhurbaşkanı yerine başkan seçmiş olsaydık Türkiye bugün bu kaosu yaşamayacaktı"Demek ki neymiş;ardı ardına gelen asker ve polis cenazelerinin,kesilen yolların,yakılan araçların,kazılan hendeklerin,sokağa çıkma yasaklarının,özerklik ilanlarının,örgütün şehirlere silah depolamasının nedeni birilerinin başkan yapılmamasıymış!

Yazıklar olsun. "400'ü verin bu iş huzur içinde hallolsun."Cumhurbaşkanın tek derdi Başkanlık çünkü kendisine verilen yetki bu , yeni dönemde Davutoğlunu bile harcayabilir o kadar ki gözü dönmüş durumda…

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.